tot circa f 250 miljoen in 1987. De nadruk ligt op verdere modernisering en expansie bij Albert Heijn, terwijl daarnaast in Nederland geïnvesteerd zal worden in winkelautomatisering en uitbreiding van de distributiecapaciteit. In de Verenigde Staten wordt het investeringsbedrag in 1987 verhoogd van 54 miljoen tot 110 miljoen. Het gaat hier vooral om een uitbreiding van het aantal vestigingen, met name bij BI-LO. De investeringen van in totaal bijna f 500 miljoen zullen naar verwachting kunnen plaatsvinden met behulp van de reeds aanwezige liquide middelen en cash flow. Verwacht wordt dat de werkgelegenheid van de Ahold-bedrijven, zowel in Nederland als in de Verenigde Staten, in 1987 een verdere groei te zien zal geven. Er zal veel aandacht worden geschonken aan recrutering van poten tiële managers en kaderpersoneel. In Nederland zullen omzet en bedrijfsresultaat in 1987 naar verwachting verder groeien als gevolg van een alert en effectief commercieel beleid en ver dere rationalisaties. De belastingdruk zal toenemen ten gevolge van de afschaffing van de voorraadaftrek en vermindering van de vermogensaftrek per 1 oktober 1986. Op jaarbasis heeft deze wijziging een nadelig effect op het resultaat na belastingen van circa f 10 miljoen. In de Verenigde Staten zal de omzet sterk groeien als gevolg van de expansieplannen. Het bedrijfsresultaat zal onder druk staan door aanloop kosten, met name ten gevolge van de versnelde expansie bij BI-LO, waardoor ook de rentekosten zullen toenemen. Daar staat echter tegenover dat vanaf ljuli 1987 de belastingdruk zal afnemen. Voorts dient in 1987 rekening te worden gehouden met een lagere omrekeningskoers van de dollar ten opzichte van de gulden. Samenvattend wordt verwacht dat in 1987 het totale resultaat na belastin gen, uitgedrukt in guldens, ongeveer overeen zal komen met het gerappor teerde resultaat na belastingen over 1986. Een voorbehoud moet worden gemaakt voor een sterk fluctueren van de koers van de dollar. De Raad van Bestuur Zaandam, 19 maart 1987

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 26