13 basis van full-time equivalenten tot 8.222. Meer dan 350 medewerkers pro moveerden naar een hogere functie. Op het gebied van de secundaire arbeidsvoorwaarden werden in het ver slagjaar verdere verbeteringen doorgevoerd, onder meer ter zake van vergoe dingen voor ziektekosten. Ook de voorzieningen voor tandheelkundige ver zorging werden uitgebreid. Opleidings- en trainingsactiviteiten, onder meer gericht op kwaliteits verbetering van leidinggevende functionarissen in de winkels, werden onver minderd voortgezet. In dit kader werden cursussen gegeven voor pas tot bedrijfsleider of afdelingschef gepromoveerde medewerkers en voor man agers die al langer als zodanig fungeren. Daarnaast werden verschillende trainingsprogramma's gehouden voor leidinggevend personeel op het hoofd kantoor en in het distributiecentrum. Het gebruik van video bij de opleidin gen werd geïntensiveerd. Alle vestigingen beschikken thans over video-appa- ratuur, waardoor opleidingsfilms op de werkplek bekeken kunnen worden. In het verslagjaar werd onder het gehele personeel een onderzoek naar de beleving van hun werk en werksituatie gehouden. De resultaten hiervan zul len gebruikt worden om waar nodig verbeteringen in de organisatie aan te brengen. De achtergrond van deze activiteit is de betrokkenheid van de medewerkers bij de onderneming te vergroten. BI-LO geeft al geruime tijd uitvoering aan het beleid om mensen uit min derheidsgroeperingen gelijke kansen te bieden. Ook in 1987 zal veel aandacht worden gegeven aan management develop ment en aan de opleiding van met name leidinggevend personeel, hetgeen van groot belang is in het kader van de voorgenomen expansie in het lopende jaar. Bij Giant Food Stores nam het gemiddelde aantal personeelsleden met 8,4% toe tot 4.936 en op basis van full-time equivalenten tot 3.060. Bijna 150 medewerkers kregen een volledige baan aangeboden en ruim 70 medewer kers promoveerden tot leidinggevend niveau. In het kader van verbetering van de vakbekwaamheid voltooide 80% van de afdelingschefs in de winkels een speciaal op hun werkgebied afgestemde cursus. Binnen deze opleidingsactiviteit werd ook aandacht besteed aan de kundigheid om zelf toekomstige afdelingschefs op te leiden. Ook op ander gebied werd veel aandacht aan opleiding en training gegeven. Onder meer werden 15 bijeenkomsten in het kader van management development belegd en werden drie voor de winkels bestemde video-opleidingsprogramma's ver vaardigd. Voor de eerste maal werd een speciale 'carrière-dag' gehouden voor medewerkers die geïnteresseerd zijn in een verdere loopbaan bij de onderne ming. Deze medewerkers werden in de gelegenheid gesteld managers uit ver schillende delen van de onderneming te ontmoeten. Voorts werd hen inzicht verschaft in de uitbreidingsplannen en in de mogelijkheden tot verdere ont plooiing binnen Giant Food Stores. Gesterkt door het succes van deze dag zal in 1987 een soortgelijke bijeenkomst worden gehouden. Om de ontwikkeling van de opvattingen over het werkklimaat te meten werd in het verslagjaar een in 1984 uitgevoerd onderzoek onder het perso neel herhaald, waarvan de uitkomsten in liet lopende jaar beschikbaar zullen komen. Aanpassingen in de organisatie In het verslagjaar is veel aandacht besteed aan de voorbereidingen die zullen leiden tot de integratie van de Miro-organisatie in die van Albert Heijn. Ook na de doorgevoerde integratie zal de naam Miro voor de bestaande vestigin gen vooralsnog gehandhaafd blijven. Aan deze reorganisatie liggen uiteenlopende overwegingen ten grond slag. In de eerste plaats is het voor Albert Heijn noodzakelijk om groot schalige supermarkten tot ontwikkeling te brengen. Het aantal mogelijk heden voor dergelijke vestigingen is in Nederland echter beperkt. Miro kan nu Albert Heijn een aantal grootschalige winkels en de ervaring in de exploi tatie hiervan bieden. Mede door deze bundeling van de beide organisaties zal Albert Heijn ook in de toekomst zijn positie als marktleider kunnen verstevi-

Jaarverslagen | 1986 | | pagina 15