Motieven voor motivatie A hold kan in totaliteit terugzien op een goed jaar. Omzet en resultaat na belastingen zijn geste gen en de marktaandelen zijn verder toegenomen. Hierin weerspiegelt zich de doorgaande groei van onze klantenkring, de vrucht van een beleid waarin door de jaren heen de wensen van de consument centraal zijn gesteld. Goede vestigingsplaatsen, een uitgekiend assorti ment, een concurrerend prijsbeleid en optimale dienstverlening zijn hierbij de kernvoorwaarden, waar bij van doorslaggevend belang zonder meer de opstellingvan de medewerkers in alle bedrijfsonderdelen is. Hun optreden is sterk bepalend voor het oordeel van onze klanten. Het onderkennen van het grote belang van gemotiveerde, goed geschoolde en consumentgerichte mede werkers betekent tevens het erkennen van de strategische waarde van de medewerkers voorde onderne ming. Dit besef krijgt een extra accent in een markt waar de strijd om de gunst van de consument eerder toe- dan afneemt. Wij ervaren dit niet alleen bij de Nederlandse winkels, maar ook bij de Amerikaanse. In de loop van bijna 100 jaar is Ahold uitgegroeid van een éénmanszaak tot een internationaal wer kende onderneming met circa 50.000 medewerkers. Juist bij zo'n schaalvergroting is het van belang dat de betrokkenheid bij het bedrijfsgebeuren groot blijft en waarmogelijk toeneemt. Wij hebben opvoering van de motivatie daarom een centrale plaats gegeven in het sociaal beleid voor 1986. Motivatie is een zeer individueel bepaald begrip, dat zich bij uitstek leentvooreen decentrale aanpak. De initiatieven zullen dan ook per werkmaatschappij worden ontplooid. In elk programma zullen de menselijke en zakelijke aspecten op een evenwichtige manier moeten wor den samengevoegd. Als we daarin met elkaar slagen, gaat Ahold goed gemotiveerd het eerste eeuwfeest in 1987 tegemoet! De Raad van Bestuur Zaandam, 19 maart 1986 A. Heijn President

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 5