Balans Winst- en verliesrekening Passiva Egalisatie WIR-premies Genoten WIR-premies worden verantwoord op de rekening egalisatie WIR-premies en worden in ter mijnen, die overeenkomen met de afschrijvingster mijnen van de desbetreffende activa, ten gunste van het resultaat gebracht. De nog te incasseren WIR-premies zijn in de balans onder de vorderingen opgenomen. Voorziening voor latente belastingen De op basis van tijdelijke verschillen tussen commer ciële en fiscale winst bepaalde belastingvorderingen en -verplichtingen worden berekend op basis van de ultimo boekjaar geldende belastingtarieven. Het saldo van de vorderingen en verplichtingen wordt tegen nominale waarde opgenomen. Algemeen Baten en lasten worden toegerekend aan het boekjaar waarop deze betrekking hebben. Omzet Dit betreft de omzet aan derden, inclusief de omzet belasting begrepen in de omzetten van winkels in Nederland. Netto-omzet De omzet exclusief omzetbelasting. Kostprijs van de omzet Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- c.q. ver- vaardigingskosten van de verkochte produkten, de kosten van inkoop, opslag, transport, alsmede interne handling. Verkoopkosten Dit betreft uitsluitend de directe kosten verband hou dende met de verkoop en promotionele activiteiten. Algemene beheerskosten Alle niet hiervoor genoemde kosten. Baten uit deelnemingen Deze post betreft hoofdzakelijk dividenden van niet- geconsolideerde deelnemingen. Belasting naar de winst Voorzien wordt de belasting die op basis van het resul taat voor belastingen direct of latent is verschuldigd. Aandeel derden Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconsolideerde deelnemingen.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 39