w/ Jack van der Wielen (30) is sinds mei 1980 chef-kok van het bedieningsrestaurant in ACSevenum. In de laatste week van 1984 brandde dit restaurant af In november jl. werd een, in alle opzichten nieuw, restau rant langs de weg geopend. Ons werk is totaal veranderd door het 'Buffet Primeur'. Als kok had je vroeger weinig met de gasten te maken. Nu staan we zelf de gasten te woord om hen te adviseren bij de keuze van het hoofdgerecht. We leveren met het 'Buffet Primeur" maatwerk. Een menu a la carte kan daar niet tegen op. Uit het assortiment kan men nu zelf het menu samenstellen. Die gecombi neerde rol van adviseur, kok en ober wordt door onze gasten bijzonder op prijs gesteld. Door dit systeem, waarbij wij als koks een grotere inbreng hebben, heeft ook het bedienend personeel bij AC nu meer tijd beschikbaar voor onze gasten. Kortom we zijn veel beter in staat onze rol van gastheer of -vrouw te vervullen. Bovendien is er een enorme collegialiteit onder de medewerkers ont staan. Als kok was ik niet gewend met gasten om te gaan en het bedienend personeel wist natuurlijk toch minder van de gerechten. Je gaat nu bij elkaar te rade en dat bevordert de samenwerking enorm. De heerJ. Bos (45) is Hoofd Personeelza- ken van Kok-Ede. Hij begon 22 jaar gele den op een administratieve afdeling, via de salarisadministratie en na het volgen van diverse cursussen kwam hij in hetper- soneelwerk terecht. Bij Kok-Ede spreekt iedereen over het bedrijf in de le persoon meer voud. Het is óns bedrijf. Ik ver wacht dat dit ook nu, na de overname door Ahold, zo zal blijven. Hoe groot de saamhorigheid hier is werd onlangs nog bewezen bij het 25-jarig bestaan van onze personeelsvereniging. Die grote betrokkenheid is de basis van onze succesformule. Motivatie-campag nes zijn hier tot op heden niet nodig gebleken. Wij omschrijven ons werk als: 'zorgen voor degenen, die worden ver zorgd'. 'Zorgen voof betekent dat je klantgericht moet zijn. Een toonbeeld van onze opstelling jegens de klanten zijn onze chauffeurs of ambassadeurs, zoals zij zichzelf graag noemen. De bestelde goederen worden door hen nooit bij de klant op de stoep gezet, maar altijd netjes in het magazijn. Zij vertalen in feite de prettige wijze waarop wij hier samenwerken in een stukje service naar de klant toe.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 32