Levensmiddelenindustrie Ahold Als gevolg van lagere grondstoffenprijzen bleef de omzetstijging beperkt tot onge veer 5%. De toeneming van de volume- afzet ging hier beduidend bovenuit. Van de omzet ad f506 miljoen had f46 miljoen betrek king op verkopen aan derden. Het resultaat van de groep was iets lager dan in 1984, maar handhaafde zich op een bevredigend peil. In het verslagjaar is veel aandacht besteed aan de ver dere professionalisering van de organisatie. Dit heeft zowel geleid tot veranderingen in de personele bezet ting als tot investeringen in snellere, modernere machines. De hiermee beoogde verbetering van pro- duktiviteit en efficiency moet bijdragen aan een ver dere toename van het resultaat. Verwacht wordt dat in 1986 omzet en resultaat zullen stijgen. Marvelo De omzet van de Marvelo-fabriek te Zaandam ver toonde een lichte stijging ten opzichte van 1984. De omzet van de produktgroep wijn nam verder toe, ter wijl die van koffie, thee, pasta en drop gelijk bleef. In tegenstelling tot de leveringen aan derden namen de verkopen aan de Ahold-detailhandelsbedrijven in Nederland toe. Bij sterk fluctuerende grondstoffen- prijzen verbeterden de marges als gevolg van voortge zette rationalisering van de produktie. Hierdoor en door de hogere omzet nam het resultaat opnieuw toe. Voor 1986 worden een wederom hogere omzet en een stijging van het resultaat verwacht. Meester Wijhe In een stabiele binnenlandse markt voor vleeswaren heeft Meester Wijhe een enigszins hogere omzet gerealiseerd, waardoor het marktaandeel iets toe nam. De verscherpte concurrentie zette evenwel de marges onder druk. De gang van zaken bij de exportactiviteiten werd ongunstig beïnvloed door de lagere dollarkoers en de nadelige gevolgen van het gewijzigde EG-restitutie- beleid. Als gevolg van deze ontwikkelingen was het totale resultaat wel bevredigend, maar lager dan in 1984. De voor 1985 geplande nieuwbouwactiviteiten, die door oorzaken van buitenaf zijn vertraagd, worden in 1986 in een versneld tempo gerealiseerd. Naast deze modernisering zullen ook installaties wor den vervangen. Verwacht wordt dat mede door deze vernieuwingen de resultaten in het lopende jaar zullen toenemen. Albro Bakkerijen Zwanenburg Ondanks de geslaagde herstructurering is er in de Nederlandse bakkerijbranche nog steeds sprake van overcapaciteit. Hierdoor staan de marges onder druk, hoewel de minimumprijs voor brood een zekere bodem in de markt legt. De druk op deze minimum prijs neemt echter toe. Albro heeft in 1985 een flinke omzetgroei behaald dank zij het ambachtelijk brood, kleinbrood en ban ket. De verkoop van verpakt brood en krentenbrood nam af. Mede door het effect van verdere mechanise ring werd een hoger, bevredigend resultaat behaald. Albro is nauw betrokken geweest bij de invoering van een nieuw procédé om brood te bakken in de Miro- vestigingen. Ook is veel zorg besteed aan het opleiden en begeleiden van Miro-medewerkers voor de desbe treffende 'bake off afdelingen. Het jaar 1986 is ingegaan met onzekerheid over de ontwikkelingen op de tarwemarkt en toenemende onrust ten aanzien van de broodprijs. Als gevolg van de doorwerking van de mechanisering wordt voor het lopende jaar toch weer een hoger resultaat verwacht. Holland Food Products De exportactiviteiten van Holland Food Products hebben zich in 1985 conform de verwachtingen gun stig ontwikkeld. Voor 1986 wordt een voortzetting van de opgaande lijn verwacht. Luis Paez De sherry-bodega's van Luis Paez sa in Spanje, waarin Ahold een 50%-belang heeft, behaalden wederom een hoger resultaat. Er bestaan plannen om de capa citeit verder op te voeren.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 18