f 11.000.000.000 In 1984 bedroegen de verkopen aan derden van de gezamenlijke Ahold-bedrijven ruim fll miljard. Daarmee werd in het verslagjaar ruimschoots de omzetgrens van tien miljard gulden gepasseerd. Om deze mijlpaal in de geschiedenis van Ahold te bereiken werd onder andere in onze winkels en restaurants meer dan 300 miljoen keer afgerekend en werden even zovele kassabonnen overhan digd. Dit geeft tevens aan hoe vaak er persoonlijk contact is tussen klant en Ahold, nog afgezien van de vele andere ontmoetingspunten. Dit zijn belangrijke momenten, want naast kwaliteit en prijs is de dienstverlenende instellingvan onze medewerkers doorslaggevendvoor het beeld dat de klanten van ons krijgen. Onze aandacht mag op dit punt nooit verslappen. Een goede dienstverlening betekent ook dat veranderingen in het behoeftenpatroon snel gesignaleerd worden en dat hierop slagvaardig gereageerd wordt. Dit vereist binnen de organisatie korte communica tielijnen en doelmatige procedures. De laatste jaren hebben wij aan deze aspecten veel aandacht besteed. Wanneer de omstandigheden daartoe aanleiding geven is het goed als het lokale management snel kan inspelen op ontwikkelingen binnen zijn omgeving. Deze ruimte bieden wij binnen ons decentralisatie beleid. Daardoor kan Ahold devoordelen van het grootwinkelbedrijf combineren met de alertheid van de zelfstandige winkelier. Van deze combinatie zullen wij onze klanten ook in de toekomst laten profiteren in de vorm van lage prij zen, een veelzijdig assortiment, hoge kwaliteit en grote zorgvoor de dienstverlening. Eenformule die blij kens de bereikte omzetvan meerdanfll. 000.000.000 en een stijgend marktaandeel succesvol is geweest en die tegelijkertijd de basis vormtvoorde continuïteit van de onderneming en voorde werkgelegenheid van onze medewerkers. De Raad van Bestuur Zaandam, 19 maart 1985 A. Heijn President

Jaarverslagen | 1984 | | pagina 7