Winstverdeling Bericht van de Raad van Commissarissen De voor winstverdeling in aanmerking komende gecombineerde nettowinst Ahold bedraagt - na verrekening van het statutair winstaandeel van commissarissen van Ahold nv - over 1982 f65.329.000 (1981: f53.474.000). Een stijging derhalve van 22,2%, herrekend in ver band met systeemwijziging bedraagt de toename evenwel 21,0%. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend per gewoon aandeel van f 20 nominaal vast te stellen op f 5,00 in contanten (1981: f 6,40, waarvan f4,40 in con tanten plus 10% in aandelen ten laste van de fis- caalvrije agioreserve). Van de Stichting Ahold Internationaal hebben wij bericht ontvangen dat over het boekjaar 1982 geen uitkering aan participanten zal plaatsvinden. De Raad van Bestuur Zaandam, 23 maart 1983 In ons vorig verslag werd reeds aangekondigd dat op korte termijn zou worden voorzien in de per 23 april 1982 ontstane vacature in onze raad door het aftreden van de heer Dr. J. de Vries. Per 25 mei 1982 hebben wij in deze vacature de heer Dr. Ir. A.A.Th.M. van Trier tot commissaris benoemd, nadat de Commissie van Aandeelhou ders en de Centrale Ondernemingsraad in de gele genheid waren gesteld aanbevelingen te doen en nadat was vastgesteld dat van de in de wet neerge legde mogelijkheid tegen de voorgenomen benoe ming bezwaar aan te tekenen geen gebruik zou worden gemaakt. Overeenkomstig ons rooster zijn de heren D. Vethaak en Mr. H.N. Wakkie aan de beurt van aftreden. Laatstgenoemde is niet herbenoembaar wegens de statutair vastgestelde leeftijdsgrens. De heer Wakkie heeft sinds 1966 deel uitgemaakt van ons college, waarvan het laatste jaar als voorzitter. Wij zijn de heer Wakkie veel dank verschuldigd voor zijn bijzonder deskundige adviezen en zijn grote inzet ten behoeve van onze vennootschap. Inmiddels hebben wij besloten de heer Dr. Ir. A.A.Th.M. van Trier tot zijn opvolger als voor zitter te benoemen. De Commissie van Aandeelhouders en de Cen trale Ondernemingsraad zijn in de gelegenheid gesteld aanbevelingen te doen voor de vervulling van deze twee vacatures. Nadat was vastgesteld dat deze organen geen gebruik zouden maken van de in de wet neergelegde mogelijkheid tegen de voorgenomen benoemingen bezwaar aan te teke nen, hebben wij besloten met ingang van 29 april 1983 de heer Vethaak te herbenoemen en de heer Mr. J.F.A. de Soet te benoemen tot commissaris. De door de Raad van Bestuur opgestelde en door ons vastgestelde jaarrekening 1982 bieden wij u hierbij ter goedkeuring aan. Deze jaarrekening is op ons verzoek gecontroleerd door de Nederlandse Accountants Maatschap; de accountantsverklaring treft u aan op pag. 53. De gegevens van de door het bestuur van de Stichting Ahold Internationaal vastgestelde jaarrekening zijn in de gecombi neerde cijfers verwerkt. De statutaire winstverdeling van Ahold nv is op pag. 52 vermeld. In overleg met de Raad van Bestuur hebben wij besloten f 31.500.000 toe te voegen aan de extra reserve; deze bedraagt dan f276.422.000. Aangezien de fiscaalvrije agioreserve nagenoeg is uitgeput stellen wij u, in overleg met de Raad van Bestuur, voor het dividend over 1982 per gewoon aandeel van f 20 nominaal vast te stellen op f 5,00 in contanten (1981: f 6,40, waarvan f 4,40 in con tanten plus 10% in aandelen ten laste van de fis caalvrije agioreserve). De Raad van Commissarissen Zaandam, 23 maart 1983

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 28