Horeca-, Institutionele en Recreatie-Activiteiten De totale omzet van de horeca-, institutionele en recreatie-activiteiten is in 1982 met 3,7% gestegen tot f 226 miljoen. Deze op de buitenshuismarkt gerichte sector omvat 29 restaurants in Nederland, België en West-Duitsland, Albert Heijn Grootverbruik, de APCO-cateringactiviteiten en 5 Ostara-vakantie- parken. AC Restaurants Nederland Mede door het gunstig verlopen vakantieseizoen en de opening van restaurants in 't Harde en Sliedrecht nam de omzet sterk toe en gaven de resultaten een verbetering te zien. De groei was met name merkbaar in de zelfbedie ningsrestaurants, die de bezoekers efficiency, een goede kwaliteit en een redelijke prijs bieden. Ook op de interieurvernieuwing hebben de gasten positief gereageerd. De geleidelijke ombouw van bestaande vestigin gen naar zelfbediening wordt voortgezet. De bouw van het 18e AC Restaurant in Nederland (te Ravenstein) is in voorbereiding. Onder de naam 'Smulpot' werd een proef gestart met afhaalmaaltijden. Gezien de positieve eerste resultaten zal de proef worden uitgebreid met de opening van nog een drietal vestigingen. In de restaurants werd een nieuwe organisatie structuur doorgevoerd, die mede gericht is op ver hoging van het serviceniveau aan onze gasten en een verbetering van de efficiency van de operatio nele functie. De automatisering van de informatieverwerking is voortgezet, hetgeen de kostenbewaking en de beleidsinformatie ten goede komt. Voor het lopende jaar wordt wederom een stijging van het resultaat verwacht. Restaurants België en West-Duitsland In 1982 heeft AC Restaurants België wijzigingen op het gebied van assortiment, kwaliteit en presen tatie doorgevoerd om te komen tot een verbete ring van de regionale restaurantfunctie. Deze maatregelen hebben een positief effect gehad op de omzet. Door aanloopverliezen als gevolg van de invoering van een nieuw plannings- en produktie- systeem was het resultaat negatief, maar over 1983 wordt een positief resultaat verwacht. Het resul taat van AC Brohltal (West-Duitsland) is, voorna melijk door kostenbesparingen, wederom verbe terd. In 1983 zal de concurrentie langs deze auto weg toenemen, waardoor de resultaten onder druk zullen staan. Albert Heijn Grootverbruik Deze werkmaatschappij heeft haar activiteiten in de institutionele markt met succes uitgebreid. Naast leveringen aan ziekenhuizen, bejaarden centra en bedrijfsrestaurants worden thans ook activiteiten in de horeca-sector ontplooid. De verkoop van geschenkpakketten heeft aan de verwachtingen voldaan. De in 1982 doorgevoerde reorganisatie heeft geleid tot een hogere servicegraad, een uitgebrei der assortiment en een zeer duidelijke verbetering van het resultaat, waardoor het boekjaar positief is afgesloten. Verwacht wordt dat 1983 een verdere verbetering van het resultaat te zien zal geven. APCO Het aantal bedrijfsrestaurants, dat door het cate ringbedrijf APCO wordt beheerd, is in 1982 opnieuw toegenomen. Vanwege de grotere omvang is besloten de operationele werkzaam heden te decentraliseren. In verband hiermee zijn twee additionele kantoren in gebruik genomen. De resultaten waren in het verslagjaar niet geheel bevredigend. Verwacht wordt dat het aantal door APCO beheerde bedrijfsrestaurants ook in 1983 zal toe nemen, hetgeen een gunstige invloed op het resul taat zal hebben. Ostara Fraai zomerweer heeft bijgedragen aan een goede bezetting van de Ostara-vakantieparken, waardoor een aanzienlijk hogere omzet werd bereikt. Het resultaat over 1982 was iets hoger dan dat over 1981. De toegenomen belangstelling voor vakantie in eigen land, de goede naam van de Ostara-parken en een nieuwe marketingaanpak bieden voor 1983 uitzicht op een verdere stijging van omzet en resultaat. 17 1^1 l In 1982 werden 2 AC Restaurants geopend, aan de A28 ('t Harde) en aan de AI5 (Sliedrecht)

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 19