'tls niet de eerste de beste die jam voor ons maakt. J Alles bijeen trachten wij een zodanige relatie tus sen prijs en kwaliteit te leggen, dat het totale aan bod door de klant als aantrekkelijk wordt ervaren. Binnen dit aanbod nemen de AH-huismerken een aparte plaats in. Deze zijn van een kwaliteit, ver gelijkbaar met de vooraanstaande merken op de Nederlandse markt, en worden tegen zeer concur rerende prijzen aangeboden, waardoor zij een grote aantrekkingskracht op de consument uit oefenen. Na een proefperiode werd besloten franchising van de Albert Heijn-formule als definitieve activi teit verder te ontwikkelen. Inmiddels werd aan 23 zelfstandige ondernemers de AH-formule in fran chise gegeven. De verwachting is dat het aantal Albert Heijn-franchisewinkels zich in de komende jaren flink zal uitbreiden. De huidige franchisene mers zijn over het algemeen afkomstig uit de rijen van het vrijwillig filiaalbedrijf. Hun overschakeling op de Albert Heijn-formule leidde in eerste instan tie tot gemiddeld ca. 40% omzetstijging in hun winkel, terwijl de verdere ontwikkeling gelijke tred hield met de overige eigen Albert Heijn-filialen. Onze leveringen aan franchisenemers bedroegen in 1982 f49,9 miljoen. In 1982 is te Lelystad de eerste ABC-vestiging geopend. In dit winkeltype bieden Albert Heijn, Blokker en C&A, met behoud van ieders zelfstan digheid, een evenwichtig aanbod van voedings middelen en non-food artikelen. De eerste resultaten zijn bemoedigend voor alle betrokken partijen. Het ligt in de bedoeling in 1983 te Spijkenisse een tweede winkel van dit type te openen. Gesteund door de effectiviteit van onze winkelfor mule in de huidige markt, blijven wij actief voort gaan met uitbreiding van het vestigingennet. De verwachting is dat in 1983 ten minste 18 filialen worden geopend. De opnieuw versterkte marktpositie wettigt de ver wachting dat Albert Heijn in het lopende jaar de resultaten van 1982 zal weten te evenaren. Miro Overeenkomstig de in het vorige verslag uitgespro ken verwachting heeft 1982 zich gekenmerkt door de ongunstige invloed van de economische situatie op de bestedingen, vooral in de non-food- en ben zinesector. Onze hypermarkten zijn er desondanks in geslaagd hun marktpositie te verbeteren. Zowel het aantal klanten als de gemiddelde beste ding per klant nam opnieuw toe. Hierdoor en door de uitbreiding van het aantal vestigingen tot 13 is de omzet met 20% gestegen tot f 845 miljoen. Het eigen prijs- en assortimentsbeleid van onze hypermarkten is in het verslagjaar geaccentueerd door de introductie van Miro's witte merken plan. Binnen die assortimenten waar witte merken wer den geïntroduceerd nemen deze inmiddels een omzetaandeel van een kleine 50% voor hun reke ning. De zogenaamde prijsafspraak bleef gehandhaafd. Deze afspraak houdt in dat aan de consument die constateert dat een identiek artikel elders goedko per verkrijgbaar is zonder meer het prijsverschil contant wordt uitbetaald. Op grond hiervan werd 13 I aardbeien JïxtrajamJ ~V.-. Aan één van de oudste jam-makers van 't land vroegen we jam voor ons te maken. Maar dan wel volgens onze eigen, strenge kwaliteitsnormen. Alleen de allerbeste aardbeien mogen erin, de allersap- pigste kersen, de allermooiste ananassen. Zulke afspraken maken we ook met topfabrikanten van andere produkten. Zo vindt u in onze winkel rond 600 artikelen waar onze naam op staat Artikelen die wij u, als 's lands grootste kruidenier, goedkoper kunnen aanbieden. QM Als onze naam op de verpakking staat,bent u goedkoper uit. huismerk De advertentie-campagne voor de Albert Heijn- huismerken liep 'gesmeerd'

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 15