Milieu De in samenwerking met de overheid door detail handel en industrie gestarte actie ter stimulering van inzameling van eenmalige glasverpakking door middel van openbare glascontainers mag succesvol worden genoemd. De Nederlandse consument voelde zich in het algemeen aangesproken en rea geerde milieubewust door ruim 35% van het glas in de daartoe bestemde containers te deponeren. Het Europese Parlement heeft nog geen definitief standpunt ingenomen met betrekking tot de in 1981 voorgelegde ontwerp-richtlijn inzake een malige en retourverpakkingen. Vast staat dat de meeste leden van de milieucommissie uit het Europese Parlement tegen een richtlijn op dit gebied zijn en de voorkeur geven aan een aan beveling. Albert Hejjn De in 1981 aan de gewijzigde marktomstandig heden aangepaste winkelformule, gebaseerd op een scherp prijsbeleid, heeft ook in het verslagjaar haar waarde bewezen. De omzet van de Albert Heijn-filialen steeg met 14,9% tot f 3.900 miljoen, inclusief de in 1982 geïntegreerde Simon-filialen. Exclusief Simon bedroeg de omzetstijging 10,1%. In een markt die reëel iets daalde, boekte Albert Heijn een volumegroei van ruim 6%. Naast deze groei konden kostenbesparingen wor den gerealiseerd door opvoering van de efficiency en de produktiviteit. Hierdoor en door de gestegen verkopen is het resultaat van Albert Heijn ver beterd, ondanks eenmalige kosten in verband met de integratie van Simon-winkels. Als gevolg van deze integratie en na opening van 19 Albert Heijn-filialen en sluiting van 21 onren dabele vestigingen steeg het aantal filialen in 1982 per saldo met 64 tot 427. Bij wijze van experiment werd in Apeldoorn een jeugdfiliaal geopend. De gang van zaken in 1982 sterkt ons in de over tuiging, dat Albert Heijn beschikt over een voor deze tijd sterke formule, gebaseerd op 'value for money' en 'one stop shopping'. Door de compleetheid van het assortiment kun nen onze klanten al hun levensmiddelen onder één dak kopen. Binnen het brede assortiment wordt onderscheid gemaakt tussen goederenpak ketten met en zonder toegevoegde waarde. Dit laatste pakket bestaat uit dagelijkse, eenvou dige levensmiddelen waarbij het er voor de klant niet veel toe doet in welke winkel het artikel ge kocht wordt. Deze worden tegen zo laag mogelijke prijzen aangeboden, waarmee wordt voorkomen dat er voor de klanten in vergelijking met dis countzaken onacceptabele prijsverschillen ont staan. Bij het goederenpakket met toegevoegde waarde spelen de assortimentskeuze, kwaliteit en service een belangrijke rol. Onder andere doet dit zich voor bij de vers-artikelen zoals vlees, groente en fruit, brood alsmede zuivelprodukten. Samenstelling omzet 1982 naar produktgroepen Kruidenierswaren etc. Niet levensmiddelen Vers vlees Groenten, fruit Supermarkt Zelfbediening I Hypermarkt Overige detailhandel Samenstelling omzet 1982 naar winkeltype Supermarkt Zelfbediening Hypermarkt Overige detailhandel Verkoopoppervlakte 1982 naar winkeltype

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 14