Buitenland BI-LO In het kader van het meerjarenplan tot verbete ring van het pakket arbeidsvoorwaarden zijn in 1981 belangrijke vorderingen gemaakt. Vooralle medewerkers werd een ziekteverlofregeling inge voerd. Voorts werden verbeteringen doorgevoerd in de uitkeringen bij overlijden en arbeidsonge schiktheid. Op basis van een uitgebreid functie-omschrijving en -evaluatieproject, wat tot doel had tot een optimaal communicatie- en samenwerkingspa- troon binnen de bedrijfsorganisatie te komen, is een functiebeoordelingssysteem ingevoerd voor het gehele winkelpersoneel. Personeelsopleiding heeft de nodige aandacht gekregen. In dit kader is binnen de winkelbeheer organisatie een trainingscoördinator aangesteld. Voor het filiaalpersoneel is een audio-visueel opleidingsprogramma ingevoerd. Als gevolg van de gezonde groei van de onder neming is gewerkt aan verdere versterking van het management. Het aantal personeelsleden nam toe van 7.386 tot 7.738. Giant Food Stores Binnen GFS zijn de verhoudingen met de mede werkers zonder meer goed te noemen. Dit is niet vanzelf gekomen. Consequent wordt hier het no dige aan gedaan in de vorm van speciale pro gramma's, die aandacht besteden aan op dat mo ment belangrijke aspecten van het personeelbe- leid. Zo is ook veel aandacht besteed aan de voorlich ting van het gehele personeel over de transactie met Ahold. Niet alleen de redenen hiertoe zijn uiteengezet, maar ook de consequenties hiervan voor de onderneming en het personeel zijn uit voerig doorgesproken. Van groot belang bleek voor de medewerkers, dat de directie aanbleef. Het aantal medewerkers bedraagt 2.940. Ahold Espana In het verslagjaar is, met het oog op de doorge maakte groei in voorgaande jaren, veel aan dacht besteed aan de bezetting van functies. Dit is overwegend geschied door interne promoties. Voor enkele hogere functies werden mede werkers van buiten het bedrijf aangetrokken. Teneinde de filialen tijdig te kunnen voorzien van kaderpersoneel is een trainee-programma gestart. Nu wij enkele jaren ervaring hebben opgedaan is er meer structuur gekomen in de relatie met de ondernemingsraad. Met betrekking tot de arbeidsvoorwaarden kan worden opgemerkt dat voor 1981 geen landelijke overeenkomst is afgesloten. De slagerskunst wordt afgekeken.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 25