22 Gezondheid en Welzijn Het ziekteverzuim, uitgedrukt in de verhouding ziekte-uren en totaal betaalde uren, is overeen komstig de landelijke ontwikkeling verder gedaald. Het verzuimpercentage heeft zich in de bedrijfsonderdelen als volgt ontwikkeld: 1981 1980 1979 Filialen 6,7 6,8 6,8 Produktiebedrijven 10,0 12,0 13,3 Distributiecentra 14,8 15,7* 17,5 Grootverbruik 16,0 Centrale Slagerijen 13,6 13,5 13,9 Kantoren 6,4 6,9 6,9 Gewogen gemid delde 7,4 7,7 7,8 Inclusief Grootverbruik Klantgericht denken en handelen komt in de besprekingen tussen de bedrijfsleiding en medewerkers veelvuldig aan de orde. In het verslagjaar verscheen een beleidsnotitie ARBO-wet, die werd opgesteld naar aanleiding van de nieuwe Arbeidsomstandighedenwet. In 1982 zullen wij voor het eerst te maken krijgen met door de overheid uit te vaardigen Algemene Maatregelen van Bestuur als uitvloeisel van genoemde wet. Wij verwachten niet dat al onze werkmaatschappijen en diensten op dezelfde wijze met de ARBO-wet te maken krijgen wan neer bepaalde onderdelen van de wet tot uitvoe ring komen. In vele bedrijfsonderdelen werd in 1981 voort gegaan met het waar mogelijk verbeteren van de arbeidsomstandigheden. Functiebezetting In april 1981 is binnen Ahold de vacaturebank van start gegaan voor leidinggevende en specia listische functies. Om meer over het effect van de vacaturebank te weten te komen zal dit jaar een enquête worden gehouden. Wij verwachten in de eerste helft van 1982 richt lijnen voor werving en selectie van nieuwe per soneelsleden in te voeren conform de sollicitatie code van de Nederlandse Vereniging voor Per- soneelbeleid. Deze code werd ontwikkeld op basis van aanbevelingen van een regerings commissie. Opleiding Aan opleidingen werd f5,6 miljoen uitgegeven; 3.671 medewerkers volgden in 1981 een cursus. Organisatorisch werd besloten dat vanaf 1982 de vakopleidingen, gericht op bepaalde functies, door de werkmaatschappijen zelf worden gere geld. De centrale afdeling zal zich dan richten op de concernopleidingen. Loopbaanbegeleiding De afdeling Management Development en Organisatie heeft een start gemaakt met het op stellen van een functieformatieplan en een per soneelsplanning voor de hogere functies en sleu telfuncties. Dit om een goede loopbaanbegelei ding te bevorderen. Wij hopen op den duur tot een systeem te komen waarbij de loopbaanbege leiding vanuit de lagere niveaus aansluit op die voor de hogere niveaus. Bij de meeste werkmaatschappijen en centrale diensten is begin 1981 begonnen met een nieuw beoordelingssysteem voor hoger personeel. In dit kader zijn functioneringsgesprekken gestart. Daarin wordt nagegaan of eerder gemaakte afspraken resultaat hebben gehad. Ook wordt de manier van werken beoordeeld. Pensioenen Per 1 januari 1981 is de pensioenregeling aan zienlijk verbeterd, hetgeen echter niet heeft geleid tot premieverhoging voor de deelnemers. Voor nog niet gepensioneerden zijn een verho ging van het toekomstige minimumpensioen en een verdubbeling van de pensioentoeslag voor ongehuwden doorgevoerd. Voor zowel niet als wel gepensioneerden is de regeling uitgebreid met een recht op kerstuitkering, dat in de plaats komt van de vrijwillige uitkering, die Ahold tot dusver gaf.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 24