Het resultaat was in 1981 alleszins bevredigend. Voor 1982 wordt een verdere verbetering ver wacht. Ook bestaan dit jaar plannen voor drie nieuwe supermarkten, die groter zullen worden dan de bestaande vestigingen. Ahold Espana De gehele distributiesector in Spanje heeft een moeilijk jaar achter de rug. Enerzijds is de koopkracht fors gedaald als gevolg van de econo mische teruggang en de sterke toeneming van de werkloosheid. Anderzijds leidde een vergifti gingsaffaire in Spanje op het gebied van spijsolie - basisprodukt in de Spaanse consumptie - tot een sterke teruggang in de consumptie van alle olie en oliehoudende produkten. Deze ontwikkelingen beïnvloedden ook de gang van zaken bij Ahold Espana, waar het omzet volume van de CadaDia winkels, alle gevestigd in Centraal Spanje, achterbleef bij 1980. De geld- omzet vertoonde nog een beperkte stijging van 3,1% tot 1.941 miljoen pesetas. Wat de resulta ten betreft bleek het onder de gegeven omstan digheden niet mogelijk het break-even point te bereiken, zoals vorig jaar werd verwacht. De gang van zaken bij de sherry-bodega's in Zuid-Spanje was bevredigend. Hetfilialenbestand werd in 1981 uitgebreid met 3 superdescuentos. Dit in het voorgaande jaar geïntroduceerde type kleine discountwinkel met beperkt assortiment doet het goed en voorziet in de moeilijke economische situatie in een duide lijke behoefte. Daar door trage afwikkeling van vergunningen geen nieuwe supermercados werden geopend, had Ahold Espana aan het eind van het verslagjaar 18 supermercados en 11 superdescuentos in exploitatie. In 1981 is veel aandacht besteed aan verbeterin gen in de organisatie. De invoering van nieuwe computersystemen leidde tot een verbetering van de informatieverstrekking aan het management. De commerciële afdeling en de distributiecen trale beschikken thans over voldoende capaciteit om de voor 1982 geplande uitbreiding met 4 su permercados en 10 superdescuentos goed op te vangen. Onze Spaanse winkels hadden het in 1981 moeilijk; de geldomzet vertoonde niettemin een lichte stijging. Aangezien de economische situatie naar ver wachting niet zal verbeteren, wordt voor 1982 rekening gehouden met een scherpe prijsconcur rentie en met faillissementen in de detailhandel. Door het te voeren prijsbeleid is enige groei in het omzetvolume waarschijnlijk. Dit zal de gang van zaken verbeteren, maar het break-even point in de bedrijfsresultaten zal ook dit jaar niet wor den bereikt.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 21