Horeca-, Institutionele en Recreatie-Activiteiten Tot deze sector rekenen wij onze 28 AC restau rants in Nederland, België en West-Duitsland, Albert Heijn Grootverbruik, de cateringactivitei ten en de 5 Ostara-vakantieparken. De totale omzet van deze sector steeg met 16,0%totf218 miljoen. AC Restaurants Nederland Door de opening van een restaurant te Pesse (nabij Hoogeveen) en aankoop van hotel restaurant De Vale Ouwe in 't Harde is de positie op de Nederlandse horecamarkt verstevigd. Daarnaast is begonnen aan de bouw van een res taurant te Sliedrecht, dat in 1982 wordt geopend. Sterk gestegen benzineprijzen, druk op de besteedbare inkomens en minder zakelijk ver keer hadden tot gevolg dat de omzet zich stabili seerde op het peil van 1980. Dit had een on gunstige invloed op het resultaat. De versterking van de regionale functie van onze restaurants verloopt bevredigend. Met het oog hierop wordt aandacht geschonken aan moderni sering en sfeerverhoging van de zelfbedienings formule in bestaande en nieuwe vestigingen. Ter beheersing van de explosieve stijging van energiekosten en de ontwikkeling van de overige exploitatiekosten is verdere automatisering noodzakelijk. Voor het lopende jaar wordt een lichte verbete ring van het resultaat verwacht, tenzij de aange kondigde regeringsmaatregelen tot verhoging van het BTW-tarief voor de Horeca worden gereali seerd. Restaurants België en West-Duitsland De economische crisis in België heeft ook de AC- keten niet ongemoeid gelaten. Ondanks de terug lopende verkeersdrukte zagen onze vestigingen toch kans een lichte omzetstijging te behalen. Door compenserende maatregelen op het gebied van marge en kosten handhaafde het resultaat zich op het peil van het voorgaande jaar, waar mee overigens nog geen bevredigende bijdrage werd geleverd. Gelet op de teruggang in het wegverkeer zijn plannen uitgewerkt voor het bewerken van een bredere markt, waarbij met name wordt gedacht aan een meer algemene regionale restaurantfunc tie van de wegrestaurants. Dit kan leiden tot een verdere stijging van omzet. Ook in West-Duitsland werken economie en benzineprijzen stagnerend op de omzet. Dank zij efficiencymaatregelen werd toch een bevredigend resultaat behaald. Uitbreiding van het aantal wegrestaurants van derden tussen Koblenz en Bonn kan de komende jaren de resultaten onder druk zetten. Albert Heijn Grootverbruik Deze werkmaatschappij levert vooral aan de institutionele markt, zoals ziekenhuizen, bejaar dencentra en bedrijfsrestaurants. Het nieuwe distributiecentrum te Breukelen, dat eind 1980 gereed kwam, stelde ons in staat de dienstverle ning aan de klanten uit te breiden. Het assorti ment werd aanzienlijk vergroot, zodat beter tege moet werd gekomen aan de wensen van de af nemers. Bij AC Restaurants wordt grote aandacht geschonken aan moder nisering van het interieur. De gang van zaken werd helaas enige tijd ongunstig beïnvloed, onder andere door beheers problemen op het gebied van de automatisering. De omzet vertoonde weliswaar een lichte stij ging, maar het resultaat was onbevredigend door de scherpe concurrentie en incidentele kosten. Voor 1982 wordt een verbetering van het resul taat verwacht. APCO De gang van zaken bij onze meerderheidsdeel neming Jacques Borel Catering heeft aan de ver wachtingen voldaan. In een op zichzelf moeilijke markt nam het aantal beheerde bedrijfsrestau rants toe. Dank zij deze uitbreiding van het aantal klanten steeg de omzet, hetgeen tot verbe tering van het resultaat heeft geleid. Met ingang van 1982 is de naam van Jacques Borel Catering bv gewijzigd in APCO bv, een afkorting van Albert Heijn Professionele Catering Organisatie. In het lopende jaar wordt een verdere uitbreiding van klantenbestand en omzet verwacht, hetgeen het resultaat positief zal beïnvloeden. Ostara De gang van zaken bij de Ostara-vakantieparken heeft aan de verwachtingen voldaan. Er is een hogere omzet bereikt en de resultaten verbeter den aanzienlijk. Hieraan werd bijgedragen door de toegenomen belangstelling voor onze parken en door maatregelen tot kostenbeheersing. Voor het lopende jaar wordt een voortzetting van deze positieve ontwikkeling verwacht, maar het vereiste rendement zal nog niet worden behaald. Voor een aangename en rust gevende "stop zijn er inmiddels 28 AC Restaurants. Onze Ostara-vakantieparken ondervonden ook in 1981 een I groeiende belangstelling.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 19