16 Marvelo Het verslagjaar werd gekenmerkt door een sterke volumestijging en een terugdringen van de kos ten, waardoor het resultaat belangrijk werd verbeterd. Dit betrof met name wijn en koffie, hoewel ook bij drop en broodbelegartikelen (hagelslag en pasta's) de gang van zaken bevredi gend was. Zoals hiervoor gemeld, zal Marvelo in de loop van 1982dealj aren verliesgevende produktie van chocolade overdragen aan Verkade. Doordat de consumptie van ongevulde chocolade - met name als gevolg van de sterk gestegen cacaoprij- zen - terugloopt, is in Nederland een overcapaci teit ontstaan. De verwachting is dat ongeveer 50 van onze medewerkers in dienst zullen treden van Verkade. De overige bij deze produktie betrokke nen krijgen binnen Marvelo een andere functie aangeboden dan wel een sociale regeling. Wij vertrouwen erop dat Marvelo het resultaat op het verbeterde niveau van 1981 zal kunnen handhaven. Als de klant zemelenbrood vraagt, bakt Albro Zwanenburg het. Meester Wijhe De structureel moeilijke situatie in de vleeswarenindustrie hield aan, evenals de hieruit voortvloeiende scherpe concurrentie. Dit zette in 1981 de prijzen sterk onder druk. Dank zij een hogere afzet en goede kostenbewaking werd het resultaat vrijwel gehandhaafd. Voor onze win kelbedrijven is de verkoop van vleeswaren van groot belang. Gelet op het grote assortiment en de goede kwaliteit vertrouwen wij erop dat Meester Wijhe blijft bijdragen aan een goede con currentiepositie van onze winkels. Op grond van de ontwikkeling van nog efficiëntere produktie- methoden, in samenhang met enkele kostenbe sparingen, wordt een resultaatverbetering voor 1982 verwacht. Albro Zwanenburg In 1980 is overgeschakeld van de landelijke levering van verpakt brood naar regionale leve ring van onverpakt ambachtelijk brood. In het verslagjaar zijn hiervan de vruchten geplukt in de vorm van een aanzienlijk beter resultaat. Het streven naar een optimale service, noodzakelijk bij een vers artikel als brood, heeft tot de verbe tering belangrijk bijgedragen. Aangenomen wordt dat het goede resultaat ook in 1982 gehandhaafd kan worden. Albro Tilburg Een licentie-overeenkomst werd afgesloten voor een beduidend sneller ontdooiend type diepvries gebak, dat voorjaar 1982 in de verkoop komt. Zoals hiervoor vermeld werd besloten de verlies gevende produktie van koekjes en biscuit over te dragen aan Jamin. Hierbij zijn ruim 60 mede werkers betrokken, waarvan er circa 50 bij Jamin in dienst zullen treden. Het resultaat is weliswaar verbeterd, maar nog steeds niet positief. De verwachting is dat deze verbetering zich in 1982 zal voortzetten. Melkexport Sterovita Medio 1981 werd wederom een contract afgeslo ten voor de levering gedurende één jaar van melk aan de Amerikaanse en Canadese strijdkrachten in Europa. De dalende tendens van deze afzet liet zich ook bij de hernieuwing van deze order gel den. Terwille van de continuïteit van de werkgelegen heid van de ongeveer 80 medewerkers hebben wij, zoals al opgemerkt, deze dochteronderne ming tegen het eind van het verslagjaar over gedragen aan Melkunie Holland. Holland Food Products Deze kleine handelsonderneming ontwikkelt zich zeer positief. Met name in West-Afrika en de Verenigde Staten is door uitbreiding van de klantenkring en vergroting van de orders een ste vige basis voor uitbouw gelegd. Het in 1980 voor het eerst positieve resultaat onderging in het verslagjaar een aanzienlijke stijging. Wij ver wachten dat deze lijn kan worden voortgezet.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 18