14 Samenstelling omzet 1981 naar produktgroepen 61,4% Kruidenierswaren etc. Niet levensmiddelen Vers vlees Groenten, fruit 9,8% 1,0% Samenstelling omzet 1981 naar winkeltype 66,0% 16,4% Supermarkt Zelfbediening Hypermarkt Overige detailhandel Verkoopoppen lakte 1981 naar winkeltype 64,0% 16,5% Supermarkt Zelfbediening Hypermarkt Overige detailhandel 15,5% 4,0% sterken. Bovendien zal het aantal filialen in 1982 toenemen tot ongeveer 70. Wij verwachten dan ook dat het resultaat van Alberto in het lopende jaar zal verbeteren. Etos Ook de drogisterijbranche onderging in 1981 de invloed van de economische situatie. Bovendien was een sterke concurrentie merkbaar van de levensmiddelenhandel, voorzover deze actief is met drogisterij-artikelen. Dat Etos toch een verdere omzetstijging heeft bereikt, zien wij als een duidelijke aanwijzing dat onze aanpak voorziet in een behoefte van de consument. Dit blijkt ook uit een groeiende belangstelling van de zijde van leveranciers voor dit door ons gehanteerde winkeltype. De omzetstijging ging gepaard met vergroting van het marktaandeel en een hoger resultaat. Door de opening van 3 en de sluiting van 2 filialen kwam het aantal vestigingen op 65. Naar verwachting zal ook in 1982 het filialen- net worden uitgebreid. Etos voorziet tevens een verdere stijging van het resultaat. Nettomarkten De gang van zaken bij de 6 Nettomarkten - zelfbedieningswarenhuizen waarin wij de kruidenierswaren verkopen en de verzorging van verse artikelen en non-food groepen door zelfstandige concessionarissen geschiedt - was in 1981 teleurstellend. Hoewel de omzetontwik keling in sommige vestigingen bevredigend was, is per saldo toch van een afnemende groei sprake geweest. Mede als gevolg hiervan bleef het resultaat achter bij dat van 1980. Bezien wordt welke koers voor de Netto markten zal moeten worden uitgezet. Toko De Toko-campingwinkels worden geëxploi teerd door Toko Rekreatie Service bv. Het beleid van deze werkmaatschappij is nu vooral gericht op de vestiging van winkels op campings en recreatieterreinen met een groot aantal toeristische plaatsen. Op een vijftal van deze terreinen werden in 1981 Toko-campingwinkels gevestigd. Doordat de exploitatie van vier winkels - op terreinen met veelal vaste jaar- en seizoenplaatsen - werd gestaakt, kwam het aantal vestigingen op 47. Na de geslaagde proef in het voorgaande jaar is de zogenaamde formule Toko '80 uitgebreid tot acht winkels. Met het accent op de versgroepen komt deze formule duidelijk tegemoet aan de hogere eisen van de kampeerders. Genoemde ontwikkelingen en het toegenomen toerisme in eigen land hebben omzet en resul taat gunstig beïnvloed, hoewel het vereiste rendement nog niet geheel werd behaald. Door acquisitie en uitbreiding van de Toko '80 formule denkt Toko haar leidende positie verder te kunnen versterken.

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 16