Ahold in het voetspoor van de klant De structurele economische problemen en de daarop gebaseerde maatregelen hebben een halt toegeroepen aan de langdurige stijging van het besteedbare particuliere inkomen. Hierdoor moeten veel meer consumenten, ook in Nederland, proberen rond te komen met een krapper wordende huishoudportemonnee. Waarop en in welke omvang in de toekomst door particulieren zal worden bezuinigd, moet worden afgewacht. Vast staat evenwel dat mensen altijd moeten eten en drinken. In dat gegeven ligt de basis voor de continuïteit van onze onderneming, mits wij bereid blijven daar waar mogelijk gehoor te geven aan de wensen van de consument. In de ruim 90-jarige geschiedenis van de onder neming is dit steeds het uitgangspunt van ons denken en handelen geweest. Het volgen van de behoeften van de klant heeft zich geuit in de voortdurende uitbreiding en moder nisering van het winkelapparaat, in aanpassingen van de verkoopmethoden en door het inspelen op de wensen inzake assortiment en dienstverlening. Naast de dagelijkse artikelen van goede kwaliteit zijn steeds meer artikelen met een luxer karakter op de schappen terechtgekomen. Bij de levensmiddelen voegden zich nu al weer geruime tijd geleden de non-foods. Maar ook buiten de supermarkten voorzien wij de consument van eten en drinken. Daarom leveren wij via Grootverbruik aan de horeca, bejaarden tehuizen en andere groepshuishoudingen. Voorts noemen wij de campingwinkels en de wegrestaurants, eerst in Nederland, naderhand ook in België. Van recente aard zijn onze activiteiten op het gebied van de bedrijfscatering, waarmee wij de consument volgen tot in de snel in opkomst zijnde bedrijfsrestaurants. Een soortgelijke trend doet zich voor op het gebied van de voedsel- en drankvoorziening tijdens feeste lijke bijeenkomsten. Vandaar dat wij ons ook willen gaan bezighouden met de zogenaamde party catering. Bovendien ontplooien wij activiteiten in de Verenigde Staten en Spanje, waardoor wij onze basis verbreden en onze afhankelijkheid van Nederland verminderen. Het aanpassingsvermogen dat onze medewerkers in het verleden hebben getoond, doet ons met ver trouwen de toekomst tegemoet zien. Onverminderd gaat Ahold door zijn verkoopformules af te stemmen op de wensen van de klanten. In een tijd dat de koop kracht onder druk staat, betekent dit allereerst grote aandacht voor een nog scherper prijsbeleid. Lagere prijzen mogen naar onze opvatting niet gepaard gaan met vermindering van kwaliteit of dienstverlening. Wij blijven onverminderd hoge waarde toekennen aan service, afgestemd op de aard van de onderscheidene winkelvormen binnen onze groep. Ook zullen wij, evenals in 1980 en voorgaande jaren, onze bestaande winkelketens in binnen- en buitenland verder uitbreiden, voorzover wij daarvoor goede mogelijkheden zien. Met vereende krachten zullen wij ook de komende jaren de klant op zijn wenken bedienen, in het bewustzijn dat hiermee eveneens Ahold met zijn 38.000 medewerkers is gediend. De Raad van Bestuur Zaandam, 6 maart!981 A. Heijn President Ahold is een onderneming die als distributeur en producent van goederen, alsmede verlener van diensten, primair door middel van zijn winkels en restaurants, zeer veel consumenten rechtstreeks levert. 3

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 9