Detailhandel Verenigde Staten en Spanje Ostara De bezettingsgraad van de Ostara vakantieparken nam in 1980 verder toe, met name van de bungalows in 't Wolfsven te Mierlo. De overheid bood te weinig ruimte om de sterk ge stegen kosten in voldoende mate in de prijzen te ver werken. Het resultaat stond hierdoor onder druk. Het lopende jaar biedt uitzicht op een beter resultaat door een verder toenemende belangstelling in combinatie met voorgenomen maatregelen tot kostenbeheersing. Enkele kerncijfers Omzet filialen f 1.363 miljoen 28,1% stijging ten opzichte van 1979 143 vestigingen Verkoopoppervlakte 217.740 m2 Geïnvesteerd vermogen f 263 miljoen Aantal personeelsleden: 5.447 (omgerekend naar full time equivalenten). In de jaarrekening zijn de US en de peseta in guldens omgerekend tegen de op het eind van het boekjaar geldende koersen van respectievelijk f2,1235 en f 0,02695. Bi-Lo Enkele kerncijfers Omzet filialen 618 miljoen 12,9% stijging ten opzichte van 1979 117 vestigingen Verkoopoppervlakte 206.358 m2 Geïnvesteerd vermogen 100 miljoen Aantal personeelsleden: 5.131 (omgerekend naar full time equivalenten). In 1980 bleek opnieuw dat bevolkingsgroei en economische ontwikkeling in het werkgebied van Bi-Lo enigszins een tegenwicht vormden voor de in de Verenigde Staten optredende economische stagnatie. Bi-Lo, werkzaam in North en South Carolina en Georgia, heeft opnieuw een alleszins be vredigend jaar achter de rug. In tegenstelling tot de in het vorige verslag uitgesproken verwachting is een hoger resultaat behaald, hoewel de omzetstijging de recordgroei van 1979 niet heeft geëvenaard. De gerealiseerde stijging van omzet en resultaat lag boven het gemiddelde van de levensmiddelenbranche als geheel in het zuidoostelijk deel van de Verenigde Staten. In het verslagjaar kwam het aantal vestigingen op 117 door de opening van negen supermarkten en de sluiting van één. Het ligt in de bedoeling in 1981 een tiental supermarkten te openen. Teneinde de identiteit van de Bi-Lo vestigingen te versterken is een nieuwe huisstijl ontwikkeld. Deze moet overbrengen dat Bi-Lo niet alleen lage prijzen biedt, maar ook dat het in de filialen prettig winkelen is en dat de klant kan rekenen op goede service en kwaliteit. In de komende jaren zullen vrijwel alle winkels in dezelfde nieuwe stijl worden opgezet en gemoderniseerd. In 1980 hadden omvangrijke investeringen plaats. De belangrijkste hiervan betrof het vrachtwagenpark, te weten de vervanging van 75 trekkers. Voorts werd de koelruimte in het distributiecentrum met circa 7.000 kubieke meter vergroot. De capaciteit is hierdoor beter afgestemd op de in hoeveelheid en variëteit toenemende aanvoer van zuivelprodukten, vlees enz. Bij de verwachtingen ten aanzien van 1981 moet er rekening mee worden gehouden, dat als gevolg van de nationaal stagnerende economie het groei-image van het zuidoostelijke deel van de Verenigde Staten meer concurrentie oproept. 17

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 23