Simon de Wit Enkele kerncijfers Omzet filialen f 524 miljoen 1,7% stijging ten opzichte van 1979 158 vestigingen Verkoopoppervlakte 49.471 m2 Aantal personeelsleden: 1.356 (omgerekend naar full time equivalenten). Binnen de Simon de Wit groep opereren Simon, Nettomarkt en Toko. Het vernieuwingsproces bij deze winkelvormen is in 1980 voortgezet. Simon Het merendeel van de ruim 100 Simon filialen vormt van oudsher een geïntegreerd onderdeel van veelal oudere (stads)wijken. Zij vervullen een belang rijke buurtverzorgende functie met hun kwalitatief goed assortiment en complete groepen verse pro- dukten. De in 1979 vernieuwde Simon formule slaat bij de klanten wel aan. Deze winkelketen past in onze filosofie over de weer sterk toenemende betekenis van de gezellige en goedkope buurtwinkel. De herinrichting van vrijwel alle vestigingen is in de loop van 1980 voltooid. Tegenover de opening van 2 filialen, stond de sluiting van 4 filialen waar aan passing onvoldoende uitzicht bood op rendements verbetering. Verdere verfijning van de Simon formule en van een daarop afgestemd assortiment hebben het afge lopen jaar veel aandacht gekregen. In de commerciële bedrijfsvoering is daarbij meer ruimte gelaten voor lokale aanpassingen. Ondanks de vermindering van het aantal filialen is de omzet van Simon toegenomen. Het resultaat verbeterde belangrijk ten opzichte van het vorig jaar behaalde resultaat, dat gedeflatteerd was door hoge verbouwingskosten in de filialen. Voor 1981 wordt een niet sterk afwijkend resul taat verwacht. Nettomarkten De Nettomarkten zijn grootschalige winkels, waarin wij de kruidenierswaren voeren en concessio narissen zorgen voor de verse artikelen en de non food groepen. In de loop van 1980 is de exploitatie beëindigd van de vestigingen te Enschede en Heerhugowaard. De Nettomarkt in Amsterdam-Osdorp is verbouwd tot Simon filiaal. Voor de resterende 6 Nettomarkten is begonnen met het ontwikkelen van een nieuwe verkoopformule. Deze wordt allereerst toegepast te Breda, waar met de benodigde renovatiewerkzaamheden is begonnen. Hoewel de omzet per vestiging is gestegen, daalde de totale omzet als gevolg van de hiervoor genoemde sluitingen. Mede door deze sanering is het boekjaar met een bescheiden positief resultaat afge sloten, zij het dat dit lager was dan in 1979. Naar verwachting zullen de resultaten in het lopende jaar iets hoger zijn. Toko De activiteiten van het seizoenbedrijf Toko werden, mede wegens hun specifieke karakter, onder gebracht in de zelfstandige werkmaatschappij Toko Rekreatie Service bv. Het aantal vestigingen nam toe van 43 tot 46. In het verslagjaar is een begin gemaakt met de kwalitatieve verbetering van de winkels en horeca bedrijven op campings en recreatieterreinen. Hier mede wordt in 1981 voortgegaan. De proef in 3 vestigingen met de nieuwe winkel formule Toko '80 heeft aan de verwachtingen voldaan. Bij deze aanpak wordt met een duidelijker accent op de versafdelingen tegemoet gekomen aan de hogere eisen van de kampeerders. De omzet van Toko bleef door het slechte zomer weer beneden de verwachtingen, hetgeen het resul taat ongunstig beïnvloedde. Voor 1981 wordt in samenhang met de kwalitatieve verbetering van de vestigingen een hoger resultaat verwacht. Miro Enkele kerncijfers Omzet filialen f 586 miljoen 5,0% stijging ten opzichte van 1979 11 vestigingen Verkoopoppervlakte 56.117 m2 Aantal personeelsleden: 1.529 (omgerekend naar full time equivalenten). De Miro omzet is in 1980 verder gestegen, waar uit een blijvende behoefte aan dit winkeltype mag worden afgeleid. Het aantal vestigingen bleef onveranderd; als gevolg van de kostenstructuur werd geen positief resultaat behaald. De Miro te Veenendaal droeg voor het eerst een vol jaar bij tot het omzettotaal. In het verslagjaar is veel aandacht besteed aan het bijstellen van het Miro beleid. De aanpassing van de Miro formule is niet gericht op een nieuwe positionering, doch op een commer ciële verfijning, teneinde beter te kunnen profiteren van de gunstiger vooruitzichten voor de hyper- markten. Hiertoe worden wijzigingen doorgevoerd in de organisatiestructuur, alsmede in de administratieve procedures. Voorts wordt het samenwerkingsverband met leveranciers herzien, waardoor onder andere het eigen inkoopapparaat kan worden vereenvoudigd. Ook worden de filialen verbouwd en zal de reclame- aanpak worden versterkt en verbeterd. Deze maatregelen zullen leiden tot de noodzake lijke verbetering van de kostenstructuur en van de concurrentiepostitie, mede omdat het voordeel van de lagere kosten in belangrijke mate via de prijzen aan de klant wordt doorgegeven. Met deze nieuwe operationele aanpak wordt 1981 voor Miro een belangrijk jaar. Hoewel de resultaten naar verwachting zullen verbeteren, wordt er niet van uit gegaan dat al in 1981 een bevredigend rendement zal worden behaald. 13

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 19