Woord vooraf Ondanks de verslechterde economische omstan digheden zien wij met tevredenheid op 1979 terug. Met een omzet van ruim 5,3 miljard gulden bereikten wij een nieuwe top in het meer dan 90-jarig bestaan van de onderneming. De winst was iets hoger dan in het al goede jaar 1978. De ontwikkeling van Ahold wordt mede bepaald door het vertrouwen dat de consumenten ons geven. Daarvoor moeten zij de overtuiging hebben, dat Ahold in zijn op de consument gerichte activiteiten zijn rol goed en concurrerend vervult. Dit is één van de grondslagen van ons beleid. Een belangrijke graad meter voor de waardering van dit beleid vormt Ahold's marktaandeel. Dit is tot onze voldoening het afgelopen jaar iets toegenomen. Sterk gestegen prijzen voor olie, alsmede poli tieke en economische onzekerheden in de wereld, drukten in 1979 ook in Nederland hun stempel op de economie en het koopklimaat. De inflatie bleef gelukkig beperkt, de geringe prijsstijging van het levensmiddelenpakket heeft hiertoe duidelijk bijge dragen. De scherpe concurrentie binnen de levens middelendetailhandel beperkt de prijsstijgingen, over heidsmaatregelen zijn op dit gebied niet nodig. Het Ahold van 1980 heeft een grotere omvang en een wijdere horizon dan de Albert Heijn-onder- neming van het begin der zeventigerjaren. Om zijn slagvaardigheid te behouden is binnen de organisatie voortgegaan met decentralisatie, daarmee verder uit voering gevend aan het principe van zo kort mogelijke bestuurslijnen. De groei heeft geleid tot een toename van belangrijke zaken, zowel in aantal als in verschei denheid, die aandacht vragen van de topleiding. Dit legt een steeds zwaardere druk op de Raad van Bestuur. Mede daarom is besloten de Raad van Bestuur uit te breiden tot een team van zeven leden, waar door ook de bestuurlijke continuïteit is verzekerd. De uitbreiding van de Raad van Bestuur betekent tevens de intrede van een nieuwe generatie - de vierde - in ruim 90 jaar, waarin het oorspronkelijke familiebedrijf uitgroeide tot de huidige onderneming. Tezamen met deze generatie gaan wij vol ver trouwen en als geheel intern goed toegerust de tach tiger jaren in. Zaandam, 10 maart 1980 De Raad van Bestuur A. Heijn President

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 5