De voor het tweede achtereenvolgende jaar toe genomen afzet aan niet-Ahold bedrijven versterkt het vertrouwen dat Tilburg op de goede weg is. Dit geldt ook voor het resultaat, dat ondanks de druk op de marges iets hoger was dan in 1978. Marvelo Het meerjarige moderniserings- en renovatie programma werd in 1979 voortgezet. De nieuwe installaties voor de dropfabricage werden in gebruik genomen. In 1980 zal de renovatie van de koffie- fabriek gereed komen, een investering van f 7 miljoen. In het gehele bedrijf zijn investeringen gedaan om de werkomstandigheden te verbeteren; onder meer is het geluidsniveau aanmerkelijk verlaagd. Het omzetbeeld was verdeeld. De kofïïe-afzet liep tijdelijk terug. Ook voor chocolade viel de ontwik keling tegen. Door een gericht actiebeleid met het Albert Heijn merk Delicata trad in de tweede helft van het jaar enig herstel in. Tegen het einde van het jaar is conform de planning de eigen produktie van vermicelli en macaroni beëindigd. Zowel door de omzetontwikkeling als door de lagere marges is het resultaat verslechterd ten op zichte van 1978. Meester Wijhe De in 1978 voor het eerst boven de f 100 miljoen gekomen omzet steeg in het verslagjaar weliswaar, maar bleef beneden de prognoses. De omzet aan derden en de export naar Duitsland ontwikkelden zich gunstig. Met de export naar Engeland is een begin gemaakt. De investeringen in het afgelopen jaar bedroegen circa f 3 miljoen. In september is begonnen met de bouw van een nieuwe zouterij welke in de loop van 1980 gereed zal zijn. De resultaten liepen terug als gevolg van scherpe concurrentie en de extra loonsverhogingen in de vleeswarenindustrie. Dit laatste betekende voor Meester Wijhe een onvoorziene kostenstijging van f 1,2 miljoen. De vooruitzichten voor 1980 zijn onzeker. Holland Food Products De exportactiviteiten bieden reële mogelijk heden. De omzet steeg in het afgelopen jaar met meer dan 70%, vooral dank zij meer export naar de Verenigde Staten en Afrika. Voor 1980 wordt een groei in dezelfde orde van grootte als 1979 mogelijk geacht. Dank zij de gestegen verkopen verbeterden de resultaten, hoewel in 1979 nog een klein verlies werd geleden. Voor 1980 wordt op een bescheiden positief resultaat gemikt. Melkexport Sterovita De contracten voor levering van melk en melk- produkten aan de Amerikaanse strijdkrachten in Europa worden van jaar tot jaar gegund. Door de slinkende koopkracht van de dollar zit er evenwel een dalende tendens in de omzet. Vandaar dat uitge keken wordt naar aanvullende afzetmogelijkheden. Een nieuwe produktiehal is in gebruik genomen, hetgeen tot verbetering van de produktiviteit leidde. De resultaten waren lager dan in 1978, maar nochtans bevredigend. Albert Heijn Grootverbruik De omzet van AH Grootverbruik nam in 1979 behoorlijk toe. De klantenkring is sterk groeiende. De al enige jaren ondervonden huisvestings problemen leidden tot een geïmproviseerde tijdelijke oplossing door medegebruik van het distributiecen trum van de detailhandeldivisie in Zaandam. Inmiddels is besloten tot de bouw en inrichting van een nieuw distributiecentrum in Breukelen. Verwacht wordt dat de nieuwe behuizing begin 1981 wordt betrokken. Het ruimteprobleem veroorzaakte in het afge lopen jaar een niet optimale werkwijze en hogere bedrijfskosten, zodat ondanks de forse omzetgroei de resultaten lager waren dan in 1978. Op deze snel groeiende markt neemt de concurrentie eveneens sterk toe; er moet gewerkt worden met bescheiden marges. Het lopende jaar zal eveneens nog moeilijk zijn. Daarna mag verwacht worden dat de resultaten belangrijk zullen verbeteren. 16

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 18