Simon de Wit Enkele kerncijfers: f 515.754.000 omzet filialen 7,0% daling ten opzichte van 1978 160 vestigingen 51.168 m2 verkoopoppervlakte 1.320 personeelsleden in de filialen, tenminste 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam. Bij Simon de Wit zijn in het verslagjaar belangrijke vernieuwingen doorgevoerd. Binnen deze groep opereren thans nog Simon, waarin de overge bleven S-Discounts zijn geïntegreerd, Nettomarkt en Toko kamp winkels. Simon De vernieuwde Simon-formule is die van de gezellige en goedkope buurtwinkel met een kwalita tief goed assortiment en complete versgroepen, die zowel in bediening als in zelfbediening worden verkocht. Het assortiment werd uitgebreid, de presentatie van de verse produkten is aanzienlijk verbeterd, ter wijl de inrichting en de sfeer van de winkels door de klanten als veel aantrekkelijker worden ervaren. Voor de modernisering en herinrichting van de meer dan 100 Simon-vestigingen was eind 1978 een periode van bijna een jaar uitgetrokken. Deze planning is iets te optimistisch gebleken. In 1979 zijn 45 supermarkten en 50 zelfbedieningswinkels aan gepast aan de nieuwe formule. Begin 1980 komen de resterende winkels gereed. In 1979 zijn twee nieuwe filialen geopend. Acht winkels, die te klein bleken voor Simon 'nieuwe stijl', zijn gesloten. Van de 108 Simon winkels opereren er nog 4 onder de naam S-Discount. Tengevolge van de tijdelijke verkoopbelemme ringen in de ombouwperiode, de benodigde tijd voor het inspelen van het personeel op de nieuwe formule, de inkrimping van het aantal zaken en de eenmalige lasten zijn zowel de omzet als de resultaten achter gebleven bij 1978. De ontwikkelingen in het tweede halfjaar 1979 zijn evenwel van dien aard, dat wij voor 1980 rekenen op een hogere omzet en een behoorlijk herstel van de resultaten. Nettomarkten De omzet heeft het niveau van 1978 niet geëve naard. Het filiaal in Ede werd eind 1978 door brand getroffen en is daardoor uitgevallen. De Nettomarkt in Utrecht - Hoog Catharijne is omgebouwd tot Simon-vestiging. De Nettomarkt in Sliedrecht is eind 1979 gesloten. De negen nog overgebleven Nettomarkten voeren een individueel beleid, in hoge mate afge stemd op de plaatselijke en regionale marktperspec tieven. De in enige filialen gevoerde acties, gericht op het aantrekken van nieuwe klanten, zijn gunstig ver lopen. In 1980 zullen enige Nettomarkten worden gemoderniseerd. Toko De Toko kampwinkels gaven ondanks de slechte zomer, een redelijke omzet te zien. Het aantal winkels verminderde van 44 tot 43. Voor 1980 staan enkele nieuwe vestigingen op het programma. De kampwinkels ontwikkelden zich meer en meer tot complete kleine supermarkten met een aan de lokatie aangepast assortiment. Zonder concurrentie zijn zij zeker niet. Het overgrote deel van de camping- gasten is voldoende mobiel om ook buiten de camping zijn inkopen te doen. In 1980 zal worden begonnen met enige recreatiewinkels nieuwe stijl, met een duidelijker accent op de versafdelingen om aan de hogere eisen van de kampeerders te voldoen. De resultaten in 1979 waren redelijk. Voor 1980 wordt in samenhang met de omzetgroei opnieuw op een goed resultaat gerekend. Miro Enkele kerncijfers: f 557.751.000 omzet filialen 13,5% stijging ten opzichte van 1978 11 vestigingen 55.917 m2 verkoopoppervlakte 1.469 personeelsleden in de filialen, tenminste 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam. De stijging van de Miro-omzet met meer dan 13% indiceert een nog steeds groeiende aan trekkingskracht van de hypermarkten op de consument. Met meer dan een half miljard gulden omzet neemt Miro een sterke positie in deze markt vorm in. Bij het cijfer van 1979 moet worden aangetekend dat de meeste Miro's als gevolg van het slechte weer door hun ligging een aanzienlijke omzetderving in de eerste maanden van het jaar hadden en dat de 11e Miro in Veenendaal maar een deel van het jaar aan het omzettotaal heeft bijgedragen. De bouw van de 12e Miro in Lelystad is begon nen. Door vertragingen in de plannen is de opening verschoven naar 1981. Tot onze spijt bleek het niet mogelijk om de Jobby (doe-het-zelf) vestigingen tot een rendabele eenheid te maken. Als consequentie daarvan hebben wij deze activiteit beëindigd. De liquidatie kon geluk kig worden voltooid zonder gedwongen ontslagen. De Miro-formule is nog lang niet uitgekristalli seerd, hetgeen geldt voor zowel de gehele organisatie 13

Jaarverslagen | 1979 | | pagina 15