Grondslagen voor het ondernemingsbeleid bij Ahold nv hold is een onderneming die als distributeur en producent van goederen, alsmede verlener van 1 V. diensten, primair door middel van zijn winkels en restaurants, zeer veel consumenten recht streeks levert. Het doel moet zijn deze belangrijke rol in de samenleving goed te blijven vervullen. Samenhangend met deze rol wordt in belangrijke mate werkgelegenheid verschaft. Gelet op het bovengenoemde doel en de verant woordelijkheid die daaraan verbonden is, moet de continuïteit van de onderneming als noodzaak worden gezien. Voor het zinvol vervullen van Ahold's functie moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan: Voldoende consumenten zullen ervan overtuigd moeten blijven, dat de onderneming in al zijn op de consument gerichte activiteiten zijn rol goed en con currerend vervult, zodat deze consumenten, als klanten, Ahold zijn marktaandeel doen behouden en verstevigen. Hiervoor is het nodig de activiteiten voortdurend en tijdig aan te passen aan de wensen van de consument resp. aan steeds veranderende omstandigheden. In de onderneming moeten de medewerkers gemo tiveerd zijn voor het goed vervullen van de functie die Ahold in de samenleving uitoefent en voor de bij drage die ieder op zijn eigen plaats daaraan levert. Aan medewerkers zal niet alleen bevrediging, maar ook een uitdaging in het werk moeten worden ge boden. De onderneming zal een winst moeten maken, die in verhouding tot het werkzaam vermogen adequaat is. Voor het op peil houden van de winst zal ten aanzien van elk der activiteiten voortdurend moeten worden getoetst, of de beoogde functie wordt vervuld. Daar naast zal anticiperende vernieuwing van de bestaande activiteiten nodig zijn, alsmede het ter hand nemen van nieuwe activiteiten, waarbij primair de recht streekse relatie met de consument wordt gezocht. Het ondernemingsbeleid, gericht op de genoemde doelstelling en het vervullen van de daaraan verbon den voorwaarden, kent de volgende uitgangspunten: De belangen van consumenten, medewerkers, kapitaalverschaffers, leveranciers, afnemers, over heden en andere groepen waarmee de onderneming in relatie staat, dienen loyaal en evenwichtig op elkaar te worden afgestemd. Ten behoeve van de consument zal grote aandacht worden geschonken aan aspecten als bruikbaarheid, veiligheid en informatie inzake de door ons aangebo den goederen en diensten. Ten opzichte van leveranciers wordt een relatie na gestreefd, die door beiden als goed wordt ervaren. Voor zover zakelijk verantwoord, wordt over het be leid en de gang van zaken in de onderneming infor matie verschaft aan diegenen, waarmee de onder neming te maken heeft. 3

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 9