Vijf miljard gulden omzet In het afgelopen jaar boekten wij een omzet van ruim 4,9 miljard gulden. De omzetstijging in guldens uitgedrukt is beïnvloed door de lagere omrekeningskoersen voor de omzet van Bi-Lo en vooral door de aanzienlijk minder sterke prijsstijgingen in Nederland. Dit laatste is overigens een verheugend feit voor zowel de consument als het bedrijfsleven. Het omzetniveau van bijna 5 miljard gulden mag aanleiding zijn voor een korte terugblik. In 1969 mochten wij ons voor de eerste maal omzetmiljardair noemen; in 1973 werd de twee miljard bereikt. De dimensie van Ahold is nu duidelijk een andere dan die van 10 of 5 jaar geleden en met deze schaalver groting hebben wij rekening gehouden. Zowel in onze interne organisatie als in onze opstelling in en het contact met de gemeenschap waar wij deel van uit maken. Wij hebben dan ook onze zo'n 8 jaar geleden geformuleerde grondslagen voor het ondernemings beleid aan de tijd aangepast. De nieuwe tekst hiervan is opgenomen op pagina 3. Het doel van ons ondernemen en de grondslagen van ons beleid blijven onveranderd primair gericht op de consument. Voor het succesvol voortbestaan van onze onderneming moeten wij de flexibiliteit kunnen opbrengen de consument in zijn koopgedrag op de voet te volgen. Wij moeten in staat zijn aan zijn wensen tegemoet te komen. De bedrijfsomvang van nu vraagt een organisa tiestructuur met een grotere mate van decentralisatie en een bredere spreiding van bevoegdheden dan voorheen. Aan de uitwerking van dit uitgangspunt besteden wij in dit verslag in ruime mate aandacht. De gang van zaken in het afgelopen jaar sterkt ons in ons vertrouwen dat wij op de goede weg zijn. Het algemene marktbeeld was weinig expansief, maar Ahold kon opnieuw een behoorlijke volume groei realiseren met behoud van een goede winst gevendheid. De onderneming is voldoende toegerust om de bereikte posities te handhaven en Ahold te doen expanderen waar dat mogelijk is. De vooruitzichten en perspectieven zijn van dien aard dat wij met ver trouwen de toekomst van Ahold tegemoet zien. De Raad van Bestuur Zaandam, 21 maart 1979. A. Heijn President 2

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 8