Albert Heijn Supermart Simon de Wit Enkele kerncijfers: ^671.795.000 omzet filialen 7,0% stijging ten opzichte van 1977 "371 vestigingen 210.285 m2 verkoopoppervlakte 8.639 personeelsleden in de filialen, tenminste 33'/3% van de normale arbeidstijd werkzaam. De Albert Heijn presentatie als de winkel met een volledig en ruime keuze biedend levens middelenassortiment tegen concurrerende prijzen heeft in 1978 een onverminderde aantrek kingskracht op de Nederlandse consument uitge oefend. Wij verfijnen voortdurend deze succesvolle formule van het 'one-stop' winkelen. Albert Heijn Supermart handhaafde zijn markt aandeel. Het gemiddelde omzetbedrag per bezoeker is licht gestegen. Voor het behoud van de marktpositie van Albert Heijn blijven wij de grootste zorg besteden aan het assortiment, de prijzen en het dienstbetoon. Zo worden continu studies gedaan naar het meest opti male assortiment in onze winkels met oppervlakten tussen 100 en 2.000 m2. In de filialen waar ruimte en afzetmogelijkheden aanwezig zijn, zijn wij daarnaast actief op het gebied van de niet-levensmiddelen, de zogenaamde 'non-food artikelen', van welke produk- ten wij een 'convenience'-assortiment brengen. Nieuwe produkten hebben onze aandacht en met onze eigen merken zijn wij voortdurend bezig om een betere produktsamenstelling te vinden teneinde de consument 'waar voor zijn geld' te bieden. Voorts pro beren wij via bijna al onze winkels gedurende een korte periode interessante non-food artikelen aan de consumenten aan te bieden tegen een scherpe prijs. Dit alles nog gecompleteerd met een efficiënte distri- butiedienst voor verse produkten, opdat die ook werkelijk vers de winkel bereiken en weer kunnen verlaten. Werkprogrammering en een goede planning maken dit efficiënt dienstbetoon mogelijk. Wjj blijven werken aan een vlottere doorstroming aan de check outs. Dit zijn inspanningen die zowel de produktiviteit als de klant gerieven. In 1978 is weer aanzienlijk geïnvesteerd in de remodeling en modernisering van bestaande filialen. Dit soort activiteiten zal in 1979 opnieuw een fikse hap uit het investeringsbudget nemen. In 1978 zijn 9 filialen geopend en 13 gesloten. In 1979 zullen circa 10 nieuwe zaken worden geopend, waarvan opnieuw een aantal ter vervanging van te klein geworden winkels. De omzetgroei en de efficiencyverbeteringen waren voldoende om de kostenstijgingen op te vangen, zodat de resultaten het op zich al bevredi gende niveau van 1977 hebben overtroffen. Voor het lopende jaar rekenen wij op handhaving van een behoorlijk rendement. Enkele kerncijfers: ^54.356.000 omzet filialen 3,2% daling ten opzichte van 1977 170 vestigingen 53.501 m2 verkoopoppervlakte 1.370 personeelsleden in de filialen, tenminste 33V3% van de normale arbeidstijd werkzaam. De 4 winkelvormen in de Simon de Wit groep zijn: Simon, S-Discount, Nettomarkt en Toko kampwinkels. De Simon de Wit organisatie heeft zich het afgelopen jaar voorbereid op een in 1979 te realiseren remo deling van het gehele Simon-winkelbestand. Tevens zullen de S-Discounts in Simon worden geïntegreerd. In 1978 is de exploitatie van een 6-tal S-Discounts beëindigd, werd de Nettomarkt in Groningen gesloten en vond de sanering van 4 Simon zelfbedieningswinkels plaats. Een en ander heeft ge leid tot een lagere omzet dan in 1977, waardoor het marktaandeel van deze werkmaatschappij iets is teruggelopen. De resultaten toonden een herstel ten opzichte van 1977. Voor 1979 verwachten wij een verdere ver betering van het resultaat. Simon Zoals reeds in het vorige jaarverslag is vermeld, heeft Simon zich geconcentreerd op de aanpassing van zijn formule. De wensen van de hedendaagse consument, die méér vraagt dan een goedkope-prijs- alleen, nopen tot deze aanpassing. Het assortiment in alle Simon-vestigingen wordt uitgebreid. Voorts zal de presentatie van de verse produkten worden versterkt, zal de aankleding van de winkel prettiger worden en zal het buurtwinkelkarakter duidelijk worden geaccen tueerd door een meer op de lokale vestiging gericht verkoopbeleid. Door het voeren van een nadrukkelijk laag prijs peil wordt gestreefd naar een versterking van de con currentiepositie. Anders dan voorzien, is besloten om de samen werking met zelfstandige concessionarissen in de supermarkten te beperken. De negatieve reacties op de verschillende afreken- punten vormen daartoe het belangrijkste motief. De resultaten van de verschillende vers-acties: vlees, zuivel en groente/fruit voldeden aan de ver wachtingen, terwijl de introductie van de nieuwe Simon-koffie succesvol is verlopen. S-Discount De resultaten van deze winkels waren evenals in 1977 teleurstellend. Zoals vermeld, is tot beëindiging van de S-Discount-activiteiten besloten. De S-Discounts worden in de loop van 1979 vrijwel vol ledig binnen Simon geïntegreerd. Nettomarkten De omzet van de Nettomarkten - grootschalige verbruikersmarkten - stagneert de afgelopen jaren; zowel door de marktontwikkeling in de harde dis count-sector als door de sluiting van enkele vestigingen. Daardoor bleef de omzet enigszins achter bij 1977. 15

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 21