Meester Wijhe Ondanks een stakingsperiode en lagere gemiddel de verkoopprijzen lag de geldomzet op het peil van 1976. De leveranties aan de detailhandels- groep Ahold waren nagenoeg gelijk aan die van 1976; die aan derden namen toe, waaronder begrepen de export. Het resultaat verbeterde tot een niveau waarbij van een gezond rendement kon worden ge sproken. De investeringsactiviteiten blijven ook in 1978 nog relatief groot. In juni zal een nieuwe vleesverwerkings- afdeling van circa 1.800 m2 gereedkomen; daarnaast vinden efficiency en milieu-verbeterende investeringen plaats. Wij rekenen op een stijging van het omzet volume met daarbij nog enige verdere verschuiving naar de-zijde van de leveranties aan derden. Het rendement zal niet lager zijn dan in het afgelopen jaar. bij Meerkerk aan de E37. De weg omhoog wat betreft omzet en resultaten wordt in 1978 doorgetrokken. Wegrestaurants buitenland Vooral in België scoorden onze twee wegrestau rants goede waarderingscijfers. Wij staan goed aange schreven, hetgeen perspectieven wekt voor de moge lijkheden aldaar. Door de overname, in januari 1978, van een groep wegrestaurants verkrijgen wij een interessante positie in dit Belgische marktgebied. Het resultaat in België was beter dan in 1976 maar het break-even point werd nog niet bereikt. De uitbreidingen in 1978 gaan met hoge aanloopkosten gepaard, zodat nog geen winstbijdrage wordt ver wacht. Aan de weg Bonn-Koblenz werd in mei van dit jaar de eerste Duitse vestiging, AC Brohltal, geopend. Melkexport Sterovita A Iederom werd een jaarcontract verworven voor %/\/de melkvoorziening van de in Europa geleger- T de Amerikaanse en Canadese strijdkrachten. Het contract voorziet in een wekelijkse levering van 400.000 liter melk en aanverwante produkten. Om ook in de toekomst aan de zeer hoge kwali teitseisen te kunnen voldoen hebben wij besloten de fabriek te Dordrecht ingrijpend te moderniseren. Hiermee is een aanzienlijk bedrag gemoeid. Omzet en resultaat lagen in 1977 nagenoeg op het niveau van 1976. Restaurants en Recreatie Enkele kerncijfers: f 55.054.000 omzet 18,3% stijging ten opzichte van 1976 22 restaurants en 4 vakantieparken geïnvesteerd vermogen f38.640.000 693 personeelsleden, tenminste 33 '/3% van de normale arbeidstijd werkzaam A.C. Restaurants Een aantal duidelijk, zowel in de markt als operationeel, terug te vinden punten van over eenkomst heeft er medio 1977 toe geleid dat de restaurants en de recreatiesector tot één groep zijn samengevoegd. Overige restaurants In de steden werden op één na alle traditionele restaurants gesloten en is begonnen met het uittesten van een aantal experimentele restaurants. Een crêperie, een hypermarktrestaurant en een exclusief thema-restaurant. Mogelijk laten de uitkomsten van onze experi menten toe nog in 1978 met de aanzet tot een nieuwe groep stadsrestaurants te komen. Ostara Het exploitatieresultaat van de Ostara-vakantie- parken is in 1977 gestegen, ondanks tegen werking van de weergoden. Onze Duitse vestiging Wilsumer Berge, nabij de Nederlandse grens, registreerde een verdere toename van de belangstelling. In 1978 zullen wij een nieuw vakantiepark openen 't Strandheem bij Opende. De uitbreiding van het park 't Wolfsven te Mierlo wordt in 1978 in gebruik genomen. Intern hebben wij een behoorlijke mate van efficiency bereikt, extern richten wij ons beleid op verbreding van dienstverlening en intensivering van de bezettingsgraad. Ondanks de aanloopkosten van de nieuwe activiteiten ligt een verdere winstgroei in 1978 binnen ons bereik. Wegrestaurants Nederland Vrijwel nergens in ons activiteitenspectrum zijn wij voor het succes van ons werk zo afhankelijk van 'stille reklame' als in het reisverkeer. Vandaar dat wij bijzonder verheugd zijn dat uit het, net als verleden jaar, gehouden marktonderzoek opnieuw waardering van het publiek voor onze zaken bleek. De beloning van onze inspanningen is merkbaar. Geen nieuwe openingen in 1977 maar wel een toe nemend bezoek aan onze vestigingen. Een meer dan evenredige omzetvergroting en een flinke resultaten- verbetering. In 1978 zal in ieder geval de exploitatie van twee wegrestaurants aan de keten van 12 vestigingen worden toegevoegd, namelijk bij Holten aan de E8 en 15

Jaarverslagen | 1977 | | pagina 19