50 waarden voor personeelleden met ver gelijkbare functies; daar zullen wij dit jaar mee doorgaan. Zo ontstond er behoefte aan één basisregeling voor alle filiaalleiders. In overleg met de Decom is nu zo'n basisregeling voor bereid. Deze regeling met aanvullingen voor de diverse winkelformules zal, na verder overleg met de Decom, in 1977 worden ingevoerd. Het, reeds in 1974 begonnen, streven naar een eigen loonbeleid voor de filia len - naast de ontwikkeling in de C. A.O. van de Vereniging van Grootbedrijven in Levensmiddelen (V.G.L.) en het wettelijk minimumloon - is vorig jaar mede door de toen geldende loonmaat regelen op een zacht pitje gezet. Wij hebben meegewerkt aan de tot standkoming van een slijters-C.A.O., die op 1 april 1976 van kracht is ge worden. Deze C.A.O. zal overigens weinig ge volgen hebben voor het Alberto-per- soneel, dat bovendien voor zijn secun daire arbeidsvoorwaarden onder de C.A.O. van de Vereniging van Groot bedrijven in Levensmiddelen blijft vallen. Er is een nieuwe beloningsstructuur voorbereid voor bedrijfsleiders bij Simon en S-Discount; in deze structuur blijft de omzet nog een belangrijke maatstaf. De arbeidsmarktsituatie en de als on billijk ervaren loonverschillen tussen onder meer orderverwerkers en hef truckchauffeurs in de distributieorgani satie leidden er toe dat daar een andere loonstructuur werd ontwikkeld; deze zal mogelijk in 1977 worden ingevoerd. Bij de produktiebedrijven is in goed overleg met de bonden in de voedings- en genotmiddelen industrie en met de Unie BLHP een integratie tot stand ge komen voor het administratief en lei dinggevend personeel in de bedrijven te Zaandam en Tilburg op basis van de voor het produktiepersoneel geldende C.A.O. voor de suikerverwerkende in dustrie. Ook is ten behoeve van het leiding gevend en administratief personeel van Meester Wij he een integratie van ar beidsvoorwaarden voorbereid. In de beloningsopbouw bij Meester Wij he treedt een verschuiving op in de maatstaven. De beloning wordt nu meer gebaseerd op de persoonlijke pres tatie en de mogelijkheid de medewerker ook in andere functies te laten werken dan op de classificatie van zijn functie. Bij de concerndiensten zijn in de sector electronische gegevensverwerking in 1976 functiebeschrijvingen en functie- eisen opgesteld, ter vaststelling van de functie- en salarisniveaus. Daarna zijn de salarisgegevens getoetst aan de arbeidsmarktsituatie. Op die manier kon voor deze gehele sector een functieschema worden opgezet. Studiebijdragenfonds In 1976 heeft de inflatie duidelijk door gewerkt op de studiekosten zodat de jaarlijkse subsidie van Ahold onvol doende bleek te zijn. Dankzij de in vorige jaren gekweekte reserve is het fonds nog niet in de rode cijfers gekomen. Wel zal in 1977 een bezinning over de normen moeten plaatsvinden. De Centrale Ondernemingsraad zal hiertoe een voorstel ontvangen, zodat in 1978 desgewenst nieuwe richtlijnen van kracht kunnen worden. Ondanks deze financiële perikelen is de studiezin van de Ahold-medewerkers verheugend. Liepen de verzoeken om studiebij dragen de laatste paar jaren enigszins terug, in 1976 viel een forse stijging te bemerken. Niet minder dan 945 keer werd een be roep op het studiefonds positief ge honoreerd. Dit had tot gevolg dat ook het totale bedrag aan uitkeringen een record hoogte bereikte, t.w. Vakdiploma's f 69.500 AVV 4.000 MAVO/HAVO/MEAO 41.000 Kantooropleidingen, w.o. talen/boekhouden/midden stand 35.500 Sociale Academie/Rhetorica MO economie/rechten etc. 17.000 IBW/ISW management opleidingen 186.000 f 353.000 Ahold nv

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 54