restaurant zurich Meester Wijhe A.C. Restaurants 13 Enkele kerncijfers: f 96.405.000 omzet (waarvan f 7.962.000 aan derden) 11,5% stijging ten opzichte van 1975 geïnvesteerd vermogen f 19.651.000 469 personeelleden, excl. part-timers 33/4% van de normale arbeidstijd werkzaam Enkele kerncijfers: f 39.969.000 omzet 36,4% stijging ten opzichte van 1975 geïnvesteerd vermogen f 20.110.000 19 vestigingen, met in totaal 5.964 zitplaatsen inclusief terrassen 540 personeelleden, excl. part-timers 3314% van de normale arbeidstijd werkzaam De omzetontwikkeling in 1976 begon traag en de zeer warme zomer was een remmende factor, maar niettemin is de omzet duidelijk gestegen door een herstel in de tweede helft van het jaar. De leveranties aan nieuwe afnemers groeiden zelfs zeer sterk, mede door de aanpassing van een aantal produkten aan het gewijzigde smaakpatroon en door artikelen van hoogwaardige kwa liteit in het assortiment op te nemen. Nieuwe ruimten voor diepvries en gekoelde opslag werden gebouwd. Daarnaast werden met het oog op milieuverbeteringen investeringen ge daan die in de toekomst zullen leiden tot een halvering van de aanslag in de milieubelasting. Het resultaat en het rendement toonden een zeer duidelijke verbetering. Voor 1977 voorzien wij een verdere groei van de omzet, zowel in binnen- als buitenland, waarbij de leveranties aan derden steeds belangrijker zullen worden. Er wordt geïnvesteerd in nieuwe produktieruimten. Door de verder nog aanwezige mogelijkheden voor produktiviteitsverbetering en om zetstijging verwachten wij de kosten stijgingen te kunnen opvangen en het rendement op peil te houden. 1976 was een jaar dat zich heeft geken merkt door veranderingen, aanzien lijke verbetering van de resultaten en steeds duidelijker wordende perspec tieven voor een bloeiende restaurant sector. De interne organisatie is toegespitst op de verschillende marktsegmenten, te wetende wegrestaurants, de stads- restaurants en de buitenlandse vesti gingen. Voor de gasten in onze wegrestaurants streven wij naar uitbreiding van de faciliteiten. Zo treft men in het nieuwe wegrestaurant Zurich naast een zelf bedieningsrestaurant en een eethuisje ook een volledig op het beroepsvervoer geënte accommodatie, de Truckstop, aan. De vestigingen werden in het verslag jaar voorts uitgebreid met het weg restaurant Grevelingendam en een pannekoekenrestaurant in Zaandam. Bevredigende resultaten zowel op het kwalitatieve als kwantitatieve vlak. Uit een door ons gehouden landelijke enquête onder de Nederlandse auto mobilisten bleek dat in het algemeen het oordeel over onze wegrestaurants gunstig is. Duidelijk waardeert men onze koffie, sanitaire voorzieningen, properheid en kwaliteit. De waardering van onze gasten is terug te vinden in gestegen omzetten. De exploitatie van ons Belgisch weg restaurant is in 1976 verbeterd. Er kon echter nog geen positief resultaat wor den behaald. In 1977 zal het aantal wegrestaurants worden uitgebreid. Zo bouwen wij in in Barc'non, nabij Luik, een restaurant gelegen boven een autosnelweg met aan weerszijden parkeerterreinen; een zogenaamd brugrestaurant. Wij zullen doorgaan met ons zo duide lijk mogelijk te presenteren met mo derne, schone, gezellige, doelmatige en kwalitatief goede wegrestaurants, die voornamelijk gericht zijn op de dienst baarheid aan de weggebruiker. Mede door opening van nieuwe restau rants verwachten wij hogere omzetten. Ondanks de aanloopkosten van de nieuwe vestigingen verwachten wij het resultaat 1977 verder te kunnen ver beteren.

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 17