Ahold Productiebedrijven en Grootverbruik 12 Enkele kerncijfers: f 209.326.000 omzet (waarvan f 44.205.000 aan derden) 8,5% stijging ten opzichte van 1975 vestigingen te Tilburg, Zaandam en Zwanenburg geïnvesteerd vermogen f 49.654.000 936 personeelleden, excl. part-timers 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam Voor Albert Heijn Produktiebedrijven heeft 1976 in het teken gestaan van een fundamentele bezinning op de toe komst. Uitgangspunt hierbij was een rendabele exploitatie. Door een re organisatie is een werkmaatschappij met een nieuwe eigen opstelling binnen Ahold ontstaan. Binnen deze opzet kon Albert Heijn Grootverbruik een lo gische plaats innemen. Overkoepeld door de werkmaatschappij onder de nieuwe naam Ahold Productiebedrijven en Grootverbruik bv opereren nu vier eenheden: de kruidenierswaren- produktie in Zaandam, de bakkerijen in Zwanenburg en Tilburg en de handelsondernemingen voor export en grootverbruik. Alle vier eenheden hebben eigen staf- en verkoopafdelingen met een eigen winstverantwoordelijkheid. Deze or ganisatorisch nieuwe opzet is gekozen om voor iedere markt met zijn speci fieke eigen kenmerken en problemen over een zo slagvaardig mogelijke, onafhankelijk operationele eenheid te beschikken. Het kan niet worden ontkend dat een reorganisatie als de hiervoor om- schrevene problemen en onzekerheden met zich meebrengt. Niettemin zijn de verwachtingen voor dit jaar overtrof fen. De omzet in geld van de gehele werkmaatschappij steeg met 8,5%. Het resultaat nam beduidend toe ten op zichte van het teleurstellende jaar 1975. In 1977 wordt een studie gemaakt van de mogelijkheid tot vernieuwen of ge heel nieuw bouwen van de produktie- faciliteiten voor de sterke produkt- groepen in de kruidenierswarensector. Voorts zal een studie worden gemaakt van de behoefte in de markt naar verse bakkerijprodukten. Teneinde de afzet aan grootverbruikers alsmede de export te stimuleren zullen veranderingen in de marktbenadering worden aangebracht. Eind 1977 moet Ahold Productiebe drijven en Grootverbruik dan een hechte en gezonde basis voor zijn toe komst hebben geschapen; als dit wordt verwezenlijkt met hetzelfde re sultaat als over 1976 dan kan op een geslaagd jaar worden teruggeblikt.

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 16