9 met 3%, de kwantitatieve omzet met 9% en het resultaat met ruimschoots meer dan de inflatie. In het vorige verslag hebben wij ons marketingbeleid voor 1976 beknopt omschreven. Volgens dit programma zijn wij ook te werk gegaan. Met enerzijds een agressieve prijspoli tiek en anderzijds een ruim assortiment, op een door de consument geappre cieerde manier gepresenteerd, hebben wij een verdere volumegroei kunnen verwezenlijken. Een volumegroei die boven verwachting was, waardoor een aantal kostenstijgingen konden worden opgevangen zonder dat tot verhoging van ons prijsniveau behoefde te worden overgegaan. Een groot aantal filialen is qua inrich ting en presentatie aangepast, zodat zij zo volledig mogelijk voldoen aan onze vertaling van de wensen van de klant in de 2e helft van de zeventiger jaren. Wij hebben in een tweetal filialen ge- experimenteerd om een verdere ver fijning qua inrichting en produkt- presentatie te bereiken. Hierbij is in het ene filiaal meer de nadruk gelegd op een agressieve presentatie en in het andere meer op de 'winkel-in-de-winkel' gedachte, waarbij de artikelen zo veel mogelijk bijeen zijn gebracht overeen komstig het behoeftepatroon van de consument. Beide winkels zijn volgens een bepaald model ingericht. Hierdoor is het mogelijk zowel delen van de ene als van de andere formule toe te pas sen in nieuwe en te verbouwen filialen, afhankelijk van de concurren tiepositie en het consumentengedrag in de invloedssfeer van de winkel. Op het gebied van consumentisme gaan wij voort. De door ons ontwikkelde voedingswaardewijzer treft men steeds meer aan op onze eigen merkartikelen. Wij menen dat de voedingswaarde- wijzer goede voorlichting biedt aan de consument voor het samenstellen van een volwaardig dagmenu. Wettelijke maatregelen over dit onderwerp zijn in voorbereiding. De tot standkoming hiervan zal de invoering van voedings- waardewijzers kunnen stimuleren. Aan onze eigen merken schenken wij grote aandacht omdat deze door hun kwaliteit en prijs de beste waar voor hun geld bieden. Extra aandacht is geschonken aan verse produkten, zoals vlees, groenten, fruit, delicatessen, brood en zuivel. Deze hebben dan ook een volumegroei bereikt die ver boven het landelijk ge middelde ligt. Onze verwachting voor 1977 is hand having van het resultaat van 1976. Simon de Wit Enkele kerncijfers: f 540.974.000 omzet filialen 12,6% stijging ten opzichte van 1975 180 vestigingen 57.292 m2 verkoopoppervlakte 1.541 personeelleden werkzaam in de filialen, excl. part-timers 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam De vier winkelvormen in deze groep zijn: Simon, S-Discount, Nettomarkt en Toko (kampwinkels). Simon: een goed jaar, waarin de vrij bijzondere marktpositie van deze buurtwinkels met hoge kwaliteit en lage prijzen verder werd versterkt. Het winkelbestand werd - en wordt ook in 1977 - gesaneerd door de sluiting van enkele kleine winkels. S-Discount: twee volle jaren ervaring met dit soort winkeltype 'korting- winkel' met eenvoudige inrichting, beperkt assortiment kruidenierswaren, zeer laag prijspeil, stelden ons in staat de formule uit te diepen. Een aantal S-Discounts zal in 1977 ook vlees en/of groenten gaan verkopen. Nettomarkt: een moeilijk jaar met om zetten die zich maar matig ontwikkel den. In 1977 wordt verder gewerkt aan een verbeterde presentatie van de win kels en het assortiment, dit met hand having van het lage prijspeil. Toko: een prachtige zomer in 1976 met een uitstekend resultaat. Er werden 3 kampwinkels en 1 kamprestaurant geopend. In 1977 komen er nog 6 ves tigingen bij. Over het geheel genomen was het resul taat van Simon de Wit in 1976 onge veer gelijk aan dat in 1975. Voor het lopende jaar is een iets lager resultaat begroot.

Jaarverslagen | 1976 | | pagina 13