Albert Heijn Produktiebedrijven Meester Wijhe A.C. Restaurants Enkele kerncijfers: f 159.312.000 omzet 0,2% daling ten opzichte van 1974 vestigingen te Tilburg, Zaandam en Zwanenburg geïnvesteerd vermogen f40.813.000 888 personeelsleden, excl. part-timers 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam Enkele kerncijfers: f 86.456.000 omzet 6,7% stijging ten opzichte van 1974 geïnvesteerd vermogen f 18.077.000 490 personeelsleden, excl. part-timers 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam Enkele kerncijfers: f 29.292.000 omzet 27,4% stijging ten opzichte van 1974 17 vestigingen, met in totaal 5.185 zit plaatsen inclusief terrassen geïnvesteerd vermogen f 17.269.000 523 personeelsleden, excl. part-timers 33y3% van de normale arbeidstijd werkzaam Terugblik op 1975 Albert Heijn Vleeswarenfabriek is in 1975 als zelfstandige werkmaatschappij gaan optreden en zal hiernaast afzonderlijk aan de orde komen. Deze wijziging is gegrond op de toch wel geheel andere aard van dit bedrijf in vergelijking met de overige produktie-eenheden. Voor Albert Heijn Produktiebedrijven is 1975 wat teleurstellend verlopen. De omzet is enigszins verminderd ten op zichte van 1974. Het praktisch wegvallen van de verticale prijsbinding verkleinde de relatieve afstand tussen de prijzen van 'eigen' en nationale merken. De afzet van 'eigen merk' artikelen aan Albert Heijn daalde hierdoor. Een stijgende verkoop aan Simon en Miro en ook aan derden kon dit onvoldoende compenseren. De verkoop van produkten aan derden is weliswaar toegenomen, maar maakt toch nog een gering percentage uit van de totale afleveringen. Het blijkt niet eenvoudig een volledig op bestelling werkende produktie-organisatie op korte termijn om te schakelen op een eigen commercieel beleid met een eigen verkoopapparaat in een markt waar be paald geen gebrek is aan produktie- capaciteit en concurrerende merken. Overigens is in vergelijking met 1974 de marge wel iets verbeterd. Op een aantal punten zijn ook de kosten beter beheerst. Desalniettemin is het resultaat wat lager uitgevallen dan over 1974. Verwachtingen en plannen voor 1976 Het beleid van de produktiebedrijven zal hoofdzakelijk gericht blijven op leveringen aan onze filiaalbedrijven, hoewel deze nog iets verder zullen teruglopen. Daarnaast zullen de produktiebedrijven leveren aan derden. Voorts gaan we door met produktver- nieuwing, kostenbesparende programma's en produktiviteitsverbeteringen. Op deze manier verwachten wij voor 1976 een lichte stijging van de omzet en een bescheiden verbetering van het resultaat. Terugblik op 1975 Commercieel gezien gaf de naams verandering van Albert Heijn Vleeswaren- fabriek in 'Meester Wijhe' een impuls aan de leveranties aan derden, terwijl daarnaast de omzetten binnen de Ahold- organisatie zich op behoorlijk niveau handhaafden. Ondanks de hoge grondstoffenprijzen en de felle concurrentie kwam onze omzet duidelijk boven die van 1974. Incidentele oorzaken verhinderden dat de ambitieus geplande omzetstijging werd gehaald. Het rendement heeft nogal te lijden gehad van het grondstoffenprijsniveau en de concurrentie, maar een serie efficiency maatregelen zorgde ervoor dat het op redelijk peil bleef. Plannen en verwachtingen voor 1976 Door vergroting van leveranties aan huidige afnemers en nieuwe activiteiten verwachten wij ook in 1976 een redelijke omzetgroei te verwezenlijken. We zullen ons concentreren op rende mentsverbetering. Een groot aantal effi ciencymaatregelen is in ontwikkeling. De geplande investeringen hebben o.a. betrek king op verlaging van onderhoudskosten en op verbetering van de werkomstandig heden. We rekenen op een iets beter resultaat over 1976. Terugblik op 1975 De totale omzetgroei in de bestaande vestigingen heeft alle verwachtingen over troffen. De wegrestaurantformule is verder uitge diept. De weggebruiker heeft er duidelijk positief op gereageerd. Door dit succes en door de sluiting van onrendabele vestigingen zijn de resultaten aanzienlijk verbeterd. In de loop van 1975 zijn nieuwe weg restaurants geopend: Oosterhout, Stroe en in België Motel Leuven met aan beide zijden van de E5 een restaurant. De resul taten van deze laatste vestiging waren teleurstellend omdat het autoverkeer ver J beneden de officiële prognoses bleef. Het na de brand herbouwde A.C. Restau rant bij Zevenaar behaalde zeer behoor lijke omzetten. Verwachtingen en plannen voor 1976 De winstontwikkeling toont aan dat de restaurants een volwaardige positie binnen Ahold gaan innemen. Verdere expansie lijkt dan ook volledig verantwoord. Nieuwe projecten voor 1976 zijn: een wegrestaurant aan de E10 bij Zurich, Friesland; een tweede restaurant voor dagtoerisme aan de Zaanse Schans. Uiteraard zal de ontwikkeling van onze Belgische vestiging bijzondere aandacht krijgen. Meer in het algemeen zal in 1976 de nadruk sterk liggen op kostenbesparende maatregelen. De verwachting voor 1976 is een beter j resultaat dan over 1975. 17

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 21