Verwachtingen en plannen voor 1976 Het aantal vestigingen van de verschillende winkelvormen zal in 1976 nog in beperkte mate toenemen. Door een actief opleidingsprogramma en een voortdurend zoeken naar produktivi- teitsverbeteringen verwachten wij een belangrijk deel van de loonkostenstijging te kunnen opvangen. Tezamen met een beslist haalbare omzet groei in volume moet het mogelijk zijn over 1976 een even goed resultaat te be halen. Miro Enkele kerncijfers: f273.855.000 omzet filialen 33,9% stijging ten opzichte van 1974 7 hypermarkten en 8 andere vestigingen 46.705 m2 verkoopoppervlakte 1.035 personeelsleden werkzaam in de filialen, excl. part-timers 33%% van de normale arbeidstijd werkzaam Terugblik op 1975 De 'reuzen' in onze detailhandelsgroep, de hypermarkten waar boodschappen doen over kan gaan in recreatief winkelen. Zo'n 18.000 artikelen zijn tegen lage prijzen uitgestald. In september 1975 is een Miro geopend in Zutphen en een Miromarkt in Heerhugo- waard; de laatste is een Miro in wat kleinere uitvoering. Beide hebben een succesvolle periode achter de rug. Ondanks de vrijwel ongewijzigde reële bestedingen aan duurzame consumptie goederen is het toch gelukt om in onze hypermarkten de geplande hogere om zetten in deze sector waar te maken. Al met al steeg de omzet met bijna 34%. Dankzij de grotere schaal die nu met het huidige aantal vestigingen is bereikt, ge paard aan scherpe kostenbeheersing en produktiviteitsverhoging, kon verdere ren dementsverbetering worden verwezenlijkt. Verwachtingen en plannen voor 1976 Miro wil zijn positie verder gaan uit bouwen. Het blijkt overigens nog steeds erg moeilijk om geschikte vestigings plaatsen te krijgen. Er staan echter ook andere punten op ons programma remodeling van bestaande filialen. Ook bij Miro blijkt regelmatige modernisering van interieur en artikelpresentatie, in aan sluiting aan wensen van de consumenten, een zeer gunstige uitwerking te hebben op de aantrekkingskracht. Vier filialen zijn in 1976 aan de beurt. De Miromarkt Assen gaan wij uitbreiden tot hypermarkt; verdere uitbouw van opleidingsactivi teiten actieve aandacht voor bestrijding van voorraadverschillen rackjobbing ter beperking van de eigen loonkosten; verdere produktiviteitsverhoging. Met al deze middelen willen wij de omzet verder stimuleren en het nettoresultaat verder verhogen. Overige detailhandel* Enkele kerncijfers: f 85.089.000 omzet filialen 93 vestigingen 11.366 m2 verkoopoppervlakte 300 personeelsleden werkzaam in de filialen, excl. part-timers 331/3% van de normale arbeidstijd werkzaam Alberto De kwaliteitsslijter met de scherpste prijzen in vele bekende merken. Alberto is er in geslaagd het ambitieuze plan van 20 nieuwe filialen te verwezen lijken. Daarmee is Alberto niet alleen Neder lands goedkoopste, maar ook snelst groeiende slijterij keten geworden. De toch al hevige concurrentiestrijd is eind september 1975 nog verscherpt toen de verticale prijsbinding-op binnenlands gedistilleerd verviel. Dankzij de scherpe discount marketingformule heeft Alberto niet alleen de omzetplannen méér dan gerealiseerd, maar ook - ondanks de prijzenslag - een positieve bijdrage ge leverd aan het resultaat van de detail handelsgroep. De accijnsverhogingen zullen mogelijk het eerste halfjaar 1976 de afzet wat remmen, maar over het jaar als geheel moet het Alberto mogelijk zijn de uitdagende om zetplannen toch te realiseren. Uitbreiding van het aantal vestigingen, een spectaculaire reclamecampagne, ge degen opleiding voor nieuwe beheerders, tezamen met de scherpe prijsstelling, zullen van Alberto in 1976 ook nog Nederlands meest bekende kwaliteits slijter maken. Etos De discountformule bij de drogist. Lage prijzen in een breed assortiment cosmetica en geneesmiddelen. De grootste speciaal zaak in de drogisterijbranche. In het verslagjaar zijn volgens deze formule 8 traditionele winkels omgebouwd. Voorts zijn 12 nieuwe discount drogisterijen ge opend, waarmee het totaal is gebracht op 30. De discount drogisterijen hebben de ge plande winstbijdrage ook geleverd. Het saneringsprogramma bij de traditio nele winkels moest echter sneller worden aangepakt om verliezen te beperken. Uiteraard heeft dit het resultaat ongun stig beïnvloed. In 1976 zal opnieuw een aantal discount drogisterijen worden geopend. Wat kleinere filialen die ook op langere termijn niet rendabel blijken gaan we sluiten. Voor 1976 valt dan ook zonder twijfel een verbetering van het rendement te ver wachten. *Inclusief Lita 16

Jaarverslagen | 1975 | | pagina 20