In 1973 ook aanloopkosten in verband met de invoering van meermalig stan daardfust. Effecten: besparing op grond stoffen door meermalig gebruikefficiën tere distributie; minder schade aan arti kelen door betere verpakking. Nog kort iets over andere activiteiten binnen Albert Heijn. Slagerijen De pas in gebruik genomen centrale sla gerij te Zaandam zit nog in de aanloop periode. Uiterlijk eind 1974 moet het normale bezettings- en produktiviteits- niveau zijn bereikt. Bij de overname van ETOS kwam een derde centrale slagerij (in Eindhoven) ter beschikking. In dit verband vragen wij ons alwéér en werkelijk niet ten onrechte af, waarom de overheid nog steeds geen uitvoering aan de intrekking van artikel 8 van de Vleeskeuringswet (genoegzaam bekende - overbodige - nadere keuring van vlees) heeft gegeven. Uitstel of afstel Na tien jaar vrezen wij zo zachtjes aan het ergste. PMC Geleidelijk gaan wij over van PMC- merkartikelen op nationale merkartike len. Te zijner tijd zal dit leiden tot een af bouw van onze eigen service-afdeling. De fabrikanten zullen deze functie over nemen. Aangezien koppeling aan Albert Heijn-zegels hierdoor in feite minder in houd krijgt, kunnen deze artikelen voort aan ook zonder zegels worden verkregen. Thans wordt onder de naam Lita een de tailhandelsvorm uitgetest, waarbij de voordelen van het catalogus-winkelen in de luie stoel thuis worden gecombineerd met de mogelijkheid het keuze-artikel ook te zien in en mee te nemen uit enkele showrooms in den lande. Reizen In 1973 een duidelijk verbeterd resultaat. Hoewel nog onvoldoende, zijn er nu al voor het zomerseizoen 1974 40% meer boekingen gedaan dan in de vergelijkbare periode 1973. ETOS De aanpassing van ETOS-verkooppun- ten aan het Albert Heijn-verkoopbeleid verloopt volgens plan. Evenals de harmo nisatie van arbeidsvoorwaarden van het personeel. Ook de consument heeft weinig moeite gehad met deze overgang, getuige de gun stige omzetontwikkeling. De drogisterijgroep blijft onder ETOS- naam als zelfstandige eenheid functione ren. Modernisering en uitbreiding zullen de rentabiliteit nog verbeteren. Verwachtingen voor 1974 De ontwikkelingen op het gebied van lonen en prijzen en de daaruit voortvloei ende verscherping van de concurrentie strijd, zetten ons met des te meer kracht aan tot concrete realisering van het stre ven ons van de concurrentie te onder scheiden op een wijze die de consument aanspreekt. Onze koppositie in dienstverlening aan de consument zullen wij nog moeten ver sterken. Daarnaast verleent het uitgebreide arti kelenpakket in de Albert Heijn-winkels ons de nodige flexibiliteit om slagvaardig te reageren op prijsontwikkelingen. Het stelt ons in staat steeds over een assorti ment te beschikken dat bij lage prijsstel ling toch voldoende rendement oplevert. Plannen voor 1974 In 1974 starten wij met een landelijk distributienet van gekoeld vervoer voor alle supermarts. Bedoeld voor vlees, zui vel en gesneden groenten. In studiefase is een poging tot verdergaande automati sering van het kassasysteem. In de loop van 1974 moeten de efficiency-vruchten geplukt gaan worden van de nieuwe cen trale slagerij en het meermalig standaard fust. Wel een voorzichtig personeels-aanne- mingsbeleid in 1974. Gebaseerd op zorg vuldige behoefte-analyse en systemati sche personeelsplanning. Verdere voortzetting van consumentis me activiteiten. Meer en meer de consu ment betrekken bij ons beleid. Door marktonderzoek. Door consumentenpa nels. Door meer informatie. En waar mo gelijk ook door intensievere communica tie met consumentenorganisaties. Een zo consequent-consument-gerichte be nadering richt de consument tot ons. Ook in 1974. 15

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 17