Ar gW«M» hoe Chateauneuf du Pape en Worcestershire Sauce behoren te worden uitgesproken... Hier raken we een belangrijke essentie uit de onderwijs- en vormingsprogramma's van ons concern. Wij geloven dat er voor alle functies - van laag tot hoog - een bepaalde basis kennis aanwezig moet zijn en wel in grotere mate naarmate de functie meer verantwoor delijkheden meebrengt. Daarnaast zijn onmisbaar eigenschappen als flexibiliteit (d.w.z. het vermogen zich voort durend bij veranderende situaties en ont wikkelingen aan te passen), sociabiliteit (met name het vermogen met anderen samen te werken en de eigen taak te zien als een onderdeel van het grote geheel), inventiviteit en kritische instelling. Voorts moet men bereid zijn tot hard werken en tot voortdurende bijscholing van zichzelf, in het besef dat verworven kennis en ervaring niet alleen snel kunnen verouderen, maar ook steeds opnieuw moeten worden aangepast bij de telkens veranderende dagelijkse praktijk. De loopbaanplanning bij Albert Heijn start in wezen reeds bij de eerste trap van de bedrijfs maatschappelijke ladderHet systeem is in die fase dan nog duidelijk collectief en op anonimiteit gebaseerd. Het gaat daarbij om globale vorming en (bij)scholing, duidelijk gericht op de behoeften van het dagelijkse bedrijfsgebeuren, waarbij - om een simpel voorbeeld te noemen aan het winkel personeel niet alleen wordt geleerd hoe zich tegenover de klanten te gedragen, maar ook hoe Chateauneuf du Pape en Worcestershire Sauce behoren te worden uitgesproken. Loopbaanplanning in de praktijk. Nieuwelingen ontvangen tijdens de eerste opleiding algemene vorming en scholing.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 5