die nieuwe gaan doen. ...laten groeien naar de hoogst mogelijke functie... De heer Th. van Duimen, adjunct-directeur filialen Simon de Wit, voor de nieuwe 'Simon' in Zaandam. In 1947 bij Albert Heijn begonnen als winkelbediende. In een dynamische organisatie als Albert Heijn nemen opleiding, bijscholing en vorming een steeds belangrijker plaats in. Dat is naar onze overtuiging zonder meer noodzakelijk, ten einde enerzijds zowel het management als het specialistische vakmanschap voortdurend 'up to date' te houden en anderzijds in alle lagen van de personeelsopbouw tot een zo groot mogelijke samenwerkingsvaardigheid te komen. Op deze wijze bereikt men een optimaal resultaat ten behoeve van de continuïteit en verdere ontplooiing van de onderneming. Daarbij gaat het er om niet alleen de toekomst, maar ook de verdere toekomst te halen. Investeren in mensen, met wie we denken dat te kunnen en de ont wikkeling van het 'geestkapitaal' zijn daarom noodzakelijk om voort te bestaan. Deze investering heeft al vele miljoenen guldens bedragen en zij beloopt thans al met al - zo'n 2,5 miljoen gulden per jaar. Het spreekt vanzelf dat de opleiding, bijscholing en vorming in overwegende mate volgens een interne marketingaanpak - gericht zijn op de veelzijdige behoeften binnen ons concern, die op zichzelf weer zijn afgestemd op de behoeften van hen, aan wie wij onze diensten verlenen. Dit brengt mee dat het grootste deel van het totale onderwijspakket is afgestemd op het personeel in de winkelbedrijven, dat immers ruim tweederde van het gehele personeels bestand omvat. Drie andere hoofdlijnen in het pakket richten zich op het administratieve- en verkoopbevorderende apparaat, de produktie- bedrijven en het fysieke distributie-apparaat (distributiecentra en vervoer). In al deze sectoren is de opleiding, bijscholing en vorming verticaal, d.w.z. op loopbaan planning gestoeld. In 'Grondslagen voor het beleid bij Albert Heijn nv' wordt duidelijk verklaard dat het er om gaat de medewerkers te laten groeien naar de hoogst mogelijke nctie, die zij kunnen en willen vervullen indien de mogelijkheid daartoe aanwezig is. Dit impliceert dat voor het vervullen van vacatures of nieuwe functies bij voorkeur eigen personeelsleden worden gekozen. Daarbij maken wij de restrictie, dat bij de keuze de geschiktheid van groter belang wordt geacht dan het aantal dienstjaren en dat persoonlijke eigenschappen evenzeer in aan merking worden genomen als zuiver tech nische bekwaamheid, inzonderheid voor leidinggevende functies.

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 4