13 Aan de algemene vergadering van aandeelhouders Op de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 1 juni 1972 werden mevrouw Prof. Drs. C. W. Visser en de heer Mr. H. N. Wakkie herbenoemd als commissaris van onze vennootschap. Tot nieuwe leden van de Raad van Commissarissen werden benoemd de heren Mr. G. van 't Huil en J. van der Velden. Nadat de statutaire bepaling inzake het aantal leden van de Raad was gewijzigd - het maximum werd van 7 op 9 gebracht - benoemde de vergadering van houders van oprichtersaandelen overeenkomstig artikel 16 lid 2 van onze statuten de heer K. Fibbe tot commissaris met ingang van 9 februari 1973. Volgens het door de Raad van Commissarissen opgemaakte rooster zijn aan de beurt van aftreden de heren Mr. K. H.Gaarlandt en Mr. G. van 't Hull, die beiden herkiesbaar zijn. De vergadering van houders van oprichters aandelen heeft afgezien van een voordracht, zodat uw vergadering vrij is in haar keuze. Dit is de laatste maal, dat de hierboven aangegeven benoemingsprocedure wordt gevolgd. Ook onze statuten dienen te worden aangepast aan de nieuwe bepalingen in het Wetboek van Koophandel inzake de structuur van de naamloze en besloten vennootschap. In een op 17 mei 1973 te houden buitengewone vergadering van aandeelhouders zullen de noodzakelijke statutenwijzigingen aan de orde worden gesteld. Inmiddels zijn onze werkmaatschappijen van een naamloze vennootschap in een besloten vennootschap omgezet. In 1973 zal als werkmaatschappij worden toegevoegd 'Ahead Advertising bv'. Onze huidige afdeling publiciteit wordt omgezet in een reclamekantoor, dat in aanmerking komt voor commissie bij het afsluiten van contracten met de Nederlandse media. Als bijzondere gebeurtenis memoreren wij de op 10 april 1972 tot stand gekomen samenwerking met Simon de Wit nv. Deze samenwerking werd, middels ruil van aandelen in de verhouding f 1.000 nominaal Simon de Wit nv tegen f 500 nominaal Albert Heijn nv geëffectueerd. Wij zijn thans houdster van alle aandelen Simon de Wit nv. De overgang van zelfstandige onderneming naar werkmaatschappij binnen concernverband heeft uiteraard organisatorische veranderingen met zich meegebracht. Mede dankzij de medewerking van alle betrokkenen is een en ander zonder veel moeilijkheden tot stand gekomen. Daar de heren J. Doorgeest en A. Vijfschaft, leden van de Raad van Bestuur van Simon de Wit nv na een dienstverband van meer dan 40 jaren, per ultimo 1972 met pensioen zijn gegaan moesten ook in dit verband maatregelen worden genomen. Zo werd de leiding van de werkmaatschappijen Simon de Wit en Miro gecombineerd. De nv tot Exploitatie van Recreatiecentra werd tot zelfstandige werkmaatschappij gemaakt onder een eigen directie. De inflatie, die in 1972 in Nederland een recordhoogte bereikte, heeft onze onderneming voor vele problemen gesteld. De loonkostenstijging ging ver uit boven de arbeidsproduktiviteitsstijging. In verband met de concurrentieverhoudingen hebben wij het gestegen kostenpeil niet volledig in de prijzen doorberekend. Mede hierdoor is er, evenals in het voorgaande jaar, een verdere daling van de procentuele netto winst opgetreden. Met name in het eerste halfjaar stonden de resultaten onder druk. Later is er een verbete ring opgetreden waardoor onze verwachting, die wij ten tijde van het tussentijds bericht over het eerste halfjaar uitspraken, is gerealiseerd. Bij de vergelijking van de cijfers over 1972 met die over 1971 dient rekening te worden gehouden met het feit dat in de cijfers over 1971 die van Simon de Wit niet zijn begrepen. De totale geldomzet aan derden, exclusief PMC, steeg tot f 1.754 miljoen (vorig jaar ex clusief Simon de Wit f 1.314 miljoen). In procenten van het vorig jaar steeg de omzet derhalve met 33,5%. Vergeleken met de geld omzet 1971 inclusief Simon de Wit is de stijging 14,5% geweest. De winst voor belasting over 1972 bedraagt f 35.723.000 (vorig jaar exclusief Simon de Wit f 31.334.000). Dit is dus een stijging van ongeveer 14%. De netto winst na belasting kwam uit op f 19.019.000 (vorig jaar exclusief Simon de Wit f 16.833.000). Een stijging derhalve van circa 13%. Vergelijken wij de netto winst 1972 met de netto winst 1971inclusief Simon de Wit, dan is de netto winst nagenoeg gelijk aan die over 1971. In procenten van de omzet daalde de netto winst tot 1,08% (vorig jaar 1,28%). Door de vergroting van het geplaatste aandelen kapitaal met 13,7% is de winst per aandeel van f 20 nominaal ongeveer gelijk gebleven, namelijk f 12,32 (vorig jaar f 12,31).

Jaarverslagen | 1972 | | pagina 15