sr i ijf De Miro's worden bij voorkeur in laagbouw opgetrokken en vergen per vestiging een investering tussen de 5 en 8 miljoen gulden. In november 1971 betrok Albert Heijn nv ook de snel groeiende vakantiereismarkt in haar activiteiten. In 27 Supermarts werden reisbalies geopend voor het boeken van 14-daagse binnen- en buitenlandse gezins vakanties, steeds inclusief een zeer compleet verzekeringspakket. De buitenlandse vlieg reizen van het programma 1972 zijn deels georganiseerd in samenwerking met enkele grote touroperators, maar voldoen aan eigen, hoog gestelde specificaties. Voor binnenlandse vakanties kunnen bungalows of motorkruisers worden gehuurd. Voor verzamelbewijzen van 10 Super- Obligaties werd in februari 1972 officiële notering op de Amsterdamse Effectenbeurs verkregen. De tot het AH-concern behorende nv Miro opende in 1971 haar eerste twee zelfbedieningswarenhuizen: op 24 maart te' Vlissingen en op 21 september in Maastrichts nieuwe winkelcentrum 'Brusselse Poort'. Op 22 maart 1972 volgde inmiddels Leeuwarden, terwijl in september a.s. Nijmegen aan de beurt is. Verdere plannen omvatten o.a. een vestiging te Purmerend in 1973. De Miro zelfbedieningswarenhuizen bieden onder één dak ongeveer 15.000 non food artikelen (2/3 van de verkoopoppervlakte) plus een 3000-tal in de sector voedings middelen. Het terrein voor een Miro, 2 a 3 ha, wordt voor goede aan- en afvoer bij voorkeur in de periferie van steden ver worven en voor plm. 1/3 bebouwd. De rest dient als parkeerruimte voor de autoshopper. De zelfbediening komt tegemoet aan de steeds sterkere behoefte van de moderne consument aan zelfstandig en onbeinvloed keuren en kiezen. In en rond Miro's vindt men meestal een zelfbedieningscoffeecorner, hakken- en sleutelbar, postkantoor, 'doe-het-zelf' shop, klanten- en informatiecentrum en eigen benzinestation met lage literprijs.

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 13