Aan de algemene vergadering van aandeelhouders Op de algemene vergadering van aandeelhouders, gehouden op 15 mei 1970, werd de heer Mr. K. H. Gaarlandt herbenoemd als commissaris van onze vennoot schap. De heer J. van Meer werd benoemd tot lid van de Raad van Bestuur. Dit jaar zijn volgens een door de Raad van Commissarissen opgemaakt rooster aan de beurt van aftreden de heren Prof. Dr. J. Kreiken en Dr. J.de Vries. Beide heren stellen zich herkiesbaar. In het begin van het verslagjaar werden de grondslagen voor ons ondernemingsbeleid opnieuw geformuleerd. Op basis daarvan werden de doelstellingen met betrekking tot de groei van onze on derneming voor de korte en langere termijnen vastgesteld.Verder werd de strategie ontwikkeld die nodig is om de gestelde doelen te kunnen verwezenlijken. Een van de middelen daartoe is een herstructurering van onze organisatie, waartoe inmiddels is besloten. Uitgangspunt daarbij is het groeperen van onze activiteiten in een aantal werkmaatschappijen (zie schema op blz. 40). De directies van deze werkmaat schappijen zullen binnen het kader van de door de Raad van Bestuur vastgestelde beleidslijnen, die mede richtinggevend zijn voor de resultaten die de werkmaat schappijen dienen te behalen, een zo groot mogelijke vrijheid van handelen hebben. Deze gewijzigde organisatievorm heeft o.a. het voordeel, dat de basis van de onderneming hierdoor kan worden verbreed, waardoor de groei kan worden bevorderd. De ontwikkelingen op het loonfront in het najaar 1970 hebben uiteraard een druk gelegd op de rentabiliteit van onze onderneming. Vooral in een arbeidsintensief bedrijf als het onze zijn de gevolgen van de f 400 actie relatief zwaar aangekomen. Overigens was het ook over 1970 niet mogelijk de gestegen loonkosten, die reeds uitgingen boven de produktiviteitsverbetering, in de prijzen door te berekenen. De totaal-geldomzet aan derden (exclusief PMC) steeg tot f 1.163 miljoen (vorig jaar f 1.030 miljoen), een verhoging derhalve van 12,9%. De netto winst steeg tot f 17.360.000 (vorig jaar f 16.156.000), hetgeen een stijging is van 7,5% ten opzichte van het vorige boekjaar. De netto winst in relatie tot de omzet daalde tot 1,49% (vorig jaar 1,57%). 13

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 15