Restaurants Melkbedrijven In de loop van het verslagjaar werden wegrestaurants geopend bij Bodegraven en Leiderdorp. Verder werd er een Albert's Corner in het winkelcentrum Voorburg geopend. Gesloten werd het restaurant Formosa in Amsterdam en een Wimpy in Heerlen. Per ultimo 1969 waren de volgende vestigingen in bedrijf: 16 Albert's Corners (waarvan 6 weg restaurants) 2 Wimpy's 1 Restaurant (Vami-Lunchroom) De totale geldomzet steeg met ruim 10%, het netto resultaat vóór rente en belasting bleef nagenoeg gelijk. Aangezien met de opening van de nieuwe restaurants aanzienlijke investeringen gepaard gingen, is het totaal geïnvesteerd vermogen per saldo met circa 12% gestegen. Dit houdt in, dat het rendement op het geïnvesteerd vermogen verder is teruggelopen. In de restaurantsector heeft de invoering van de B.T.W. in het begin van het boekjaar tot stagnering van de omzetten geleid. In de loop van het jaar is hierin een geleidelijke verbetering gekomen. De procentuele bruto winst-marge kwam door de overheids maatregelen onder zware druk te staan. Het kostenpeil steeg aanzienlijk. Door bepaalde organisatorische maatregelen, waarvan wij vertrouwen dat die ook in het lopende boekjaar verder zullen doorwerken, kon worden bereikt dat de procentuele loonkosten daalden. Echter was de omzetstijging in de restaurants niet voldoende om de invloed van de lagere procentuele winst te compenseren. Dit geldt met name voor de vestigingen in de winkelcentra en steden. De wegrestaurants konden de netto resultaten verbeteren. budget. In dit verband zal elk verbruik van voedingsmiddelen buiten eigen huis en/of gezin, uiteindelijk van invloed zijn op de omzetten van het levensmiddelen filiaalbedrijf. Hoewel deze ontwikkeling in ons land tot dusver slechts geleidelijk verloopt, menen wij, dat in de komende jaren deze trend sterker zal worden. Daarom hebben ook vormen van maaltijdconsumptie, die niet thuis plaatsvindt onze aandacht. Hierin past de ontwikkeling van het restaurantbedrijf. Alhoewel de huidige resultaten thans nog niet bevredigend zijn, zouden wij de toekomstige mogelijkheden in het licht van het boven staande, toch als interessant willen kwalificeren. Ervaringen in andere landen, met name in de Verenigde Staten wijzen erop, dat er een geleidelijke verschuiving optreedt in de bestedingsmogelijkheden van het voedings- 14 Ook in het verslagjaar was er een verdere daling van de kwantitatieve omzetten ten opzichte van het vorige boekjaar. Ons relatieve aandeel in de totale levering aan de Amerikaanse strijdkrachten konden wij behouden. Het huidig contract loopt tot 1 juli a.s. Onderhandelingen over verdere leveringen zijn reeds gaande. Het bedrijf in Tripoli (Lybië) boekte een lagere winst, doordat de basis aldaar geleidelijk ontruimd werd. In de loop van 1970 wordt dit bedrijf gesloten. Door getroffen voorzieningen in het verleden zal dit geen invloed hebben op het resultaat van 1970. Hoewel door de lagere omzetten de bezetting van de bedrijven achteruitging kon toch nog een bevredigend resultaat worden geboekt. Dit mede dank zij de in het verleden voor zichtigheidshalve getroffen extra afschrijvingen op de vaste activa.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 18