Aan de algemene vergadering van aandeelhouders Volgens een door commissarissen opgemaakt rooster, zijn op de komende algemene vergadering van aandeelhouders de heren mr K. H. Gaarlandt en J. W. de Vries aan de beurt van aftreden als commissaris. De heer mr K. H. Gaarlandt stelt zich herkiesbaar. Daar de heer J. W. de Vries de gestelde leeftijdslimiet heeft bereikt, zal hij niet herkiesbaar zijn. Gaarne willen wij vanaf deze plaats onze dankbaarheid uitspreken voor al datgene, dat de heer De Vries voor onze onderneming heeft verricht. Hij is meer dan 40 jaren aan de vennootschap verbonden geweest; van 1954 tot 1962 als lid van de Raad van Bestuur. Daarna diende hij onze vennootschap gedurende acht jaar als commissaris. Gesteld mag worden, dat hij mede, tezamen met de heer G. Heijn en wijlen de heer J. Heijn, de grondslag heeft gelegd voor de ont wikkeling van de onderneming in het laatste decennium. In de ontstane vacature zal vooralsnog niet worden voorzien. Wij zullen u t.z.t. voorstellen dienaangaande doen. De stijging van zowel omzetten als netto winst is over het verstreken boekjaar relatief minder dan in de voorgaande jaren. De gevolgen van de invoering van de B.T.W. hebben een belangrijke invloed gehad op de ontwikkelingen in het boekjaar 1969. Verder in dit verslag komen wij daarop uitvoerig terug. De totaal-geldomzet aan derden (exclusief PMC) steeg tot f 1.030 miljoen (vorig boekjaar f 888 miljoen), zodat de stijging 16% bedraagt ten opzichte van het boekjaar 1968. Indien wij rekening houden met het feit, dat het boekjaar 1968 53 weken telde, dan is de procentuele stijging ca. 18,5%. De netto winst steeg tot f 16.156.000 (vorig jaar f 15.415.000), een verhoging derhalve van 4,8%. Op basis van een vergelijking van 52 weken is de verhoging van de netto winst t.o.v. het boekjaar 1968 ca. 6,9%. De netto winst in van de omzet daalde tot 1,57% (vorig jaar 1,74%).

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 13