Toelichting op de balans van Albert Heijn nv als bedoeld in artikel 42 van het Wetboek van Koophandel Gebouwen en terreinen De gebouwen en terreinen zijn gewaardeerd tegen aanschaffingswaarde, verminderd met de gebruikelijke en extra afschrijvingen. Machines, gereedschappen, vervoermiddelen, kantoorinventarissen en inrichting en inventaris filialen De opgevoerde balanswaarden stellen voor de kostprijzen dezer activa, verminderd met de gebruikelijke en extra afschrijvingen. Deelnemingen Onder dit hoofd zijn opgevoerd de boekwaarden van de aandelen in de dochter ondernemingen en in de vennootschappen, waarin wij voor 50% of minder deelnemen, alsmede de rekening-courantsaldi met deze ondernemingen. De aandelen zijn gewaardeerd tegen ten hoogste de intrinsieke waarde ten tijde van de verkrijging of daar beneden en niet hoger dan de verkrijgingsprijs. Effecten De ter beurze genoteerde aandelen zijn gewaardeerd tegen beurskoers, de overige tegen kostprijs of indien hiertoe aanleiding bestond tegen een lagere koers. Voorraden De waardering der voorraden is geschied tegen kostprijs, tenzij de marktwaarde lager is, c.q. met toepassing van aftrek wegens lopend risico van incourantheid en prijsdaling. Vorderingen Het bedrag der vorderingen is opgevoerd tegen nominale waarde, onder aftrek van de nodige reserve tegen eventueel oninbare posten. Kassen en giro Deze post is samengesteld uit het totaal der beschikbare kas- en girosaldi. Kasbeleggingen Hieronder zijn opgenomen op korte termijn belegde geldmiddelen. Transitorische activa Onder dit hoofdstuk zijn begrepen de diverse vooruitbetalingen als huren, verzekerings- premiën, sociale lasten, diverse kosten, enz. en de lopende rente op kasgeldbeleggingen. 33

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 35