4% lening, gesloten 1954, looptijd 20 jaar, aflossing f 81.500 per jaar, groot pro resto 571.000 6% lening, gesloten 1967, looptijd 7 jaar, aflossing f 500.000 per jaar, groot pro resto 3.500.000 Diverse kleinere leningen, totaal groot pro resto 119.000 Voorzieningen Hieronder is begrepen de actuariële reserve voor toegezegde pensioenen, voorzover niet elders ondergebracht, waaronder een egalisatiereserve in verband met overgang van premiesysteem naar koopsommensysteem" Verder een voorziening voor aanloop- en verplaatsingskosten in verband met de bouw van distributiecentra en het hoofd kantoor. Tevens zijn opgenomen garantie- en risicoreserves verband houdende met PMC-artikelen, alsmede een egalisatiereserve onderhoud winkelpanden. Onder voorzieningen is eveneens opgenomen de reserve voor latente belastingverplichtingen. Deposito's Hieronder is begrepen een schuld aan het pensioenfonds, die in 1968 door het pensioenfonds opgenomen zal worden. Deze rekening bestaat verder grotendeels uit de spaarzegels in omloop bij afnemers, alsmede uit het saldo van de spaarrekeningen van het personeel. Vennootschapsbelasting Hieronder is gereserveerd het geraamde bedrag der nog te verwachten aanslagen tot en met 1967. Diverse crediteuren Hieronder zijn opgenomen de saldi handelscrediteuren, alsmede de per ultimo 1967 nog te betalen kosten en interest. De raad van commissarissen J. Meynen K. H. Gaarlandt G. Heijn M. P. Voute J. de Vries J. W. de Vries H. N. Wakkie De raad van bestuur A. Heijn H. Glazenburg G. J. Heijn D. Vethaak Nederlandse Accountants-Maatschap P. van der Werff 26

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 28