15 Personeel winst over het boekjaar 1966, dan is de stijging van de netto winst circa 17%. Het rendement van het eigen vermogen steeg over het verslagjaar tot 20,2% (vorig jaar 18,7%). Uiteraard zal dit rendement na de voorgenomen emissie voorlopig dalen, daar immers niet verwacht mag worden, dat over het toegevoegde eigen vermogen direct het huidige rendement gemaakt zal kunnen worden. De boekwinsten bij de verkoop van onroerende goederen zijn, na reservering voor vennootschapsbelasting, zoals gebruikelijk overgeboekt naar de reserve gerealiseerde waardeverschillen. Dit is ook geschied met de boekwinst, behaald bij de verkoop van een deelneming, die vorig jaar bij de overname van het Vleeswarenbedrijf J. Meester nv werd verkregen. In totaal werd f 900.000 aan de reserve gerealiseerde waardeverschillen toegevoegd. De expansie van onze onderneming bracht een verdere groei van het aantal arbeids plaatsen. Opnieuw konden de noodzakelijke aanvullingen in het leidinggevende en gespecialiseerde vlak vrijwel geheel ge schieden uit eigen gelederen door interne promotie. Wij zijn gesterkt in onze overtuiging, dat de aanzienlijke uitgaven, die wij deden en doen voor de systematische opleiding en vorming van onze medewerkers, verantwoord zijn met het oog op het groeivermogen van onze onderneming. Het vorige najaar ingestelde Studiebijdragen Fonds is goed ontvangen. Meer dan 700 personeelsleden grepen reeds de mogelijkheid aan om met hulp van dit fonds, door aanvullende studie, hun kennis te vergroten. Ons beleid is erop gericht te komen tot beloningssystemen, waarbij het variabele deel van het inkomen slechts een relatief klein gedeelte uitmaakt van het totale inkomen. Voor het overgrote deel van ons personeel werd dit een realiteit. De pensioenregelingen werden herzien en verbeterd. Tevens kwam een aanvullende regeling voor het geval van invaliditeit tot stand. Bij aanvaarding van het dividendvoorstel zal de toeslag op de gekweekte rente (3,9%) van de tegoeden bij het Spaarfonds voor het personeel 340% bedragen, met een maximum van f 500 per deelnemer. Onze ervaringen met de inschakeling van de verschillende niveaus bij het voorbereiden en realiseren van plannen en projecten door werkgroepen en overleg zijn positief. Aan doelmatige en openhartige communicatie hechten wij grote waarde. Personeelssterkte* concern per jaar ultimo Exclusief part-timers, welke minder dan 15 uur per week werken aantal

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 17