9 Aan de algemene vergadering van aandeelhouders In ons vorige jaarverslag kondigden wij aan, dat wij aan aandeelhouders zouden voorstellen de statuten der vennootschap te wijzigen. In de buitengewone vergadering van aandeelhouders van 14 december 1967 zijn deze voorstellen aanvaard. De verklaring van geen bezwaar op deze statutenwijziging is op 24 januari 1968 van het Ministerie van Justitie verkregen. Het is op grond van deze wijzigingen thans mogelijk aandelen met een nominale waarde van elk f 20 uit te geven. De thans uitstaande aandeelbewijzen van elk f 1.000 nominaal zullen nog voor de betaalbaarstelling van het dividend over 1967 worden ingewisseld in nieuwe aandeelbewijzen van f 20, 5 f 20 of 50 x f 20 nominaal. De mogelijkheid tot omwisseling in zgn. C.F.-stukken zal worden geopend. Notering der nieuwe aandelen in eensgevend geld zal worden aangevraagd. Op grond van de gewijzigde statuten is voorts het in de oude statuten bepaalde winstaandeel van de Raad van Bestuur vervangen door een door de Raad van Commissarissen vastgestelde beloning. In tegenstelling tot vorig jaar is derhalve het tantième van de Raad van Bestuur onder 'exploitatiekosten' opgenomen. Volgens een door de Raad van Commissarissen opgemaakt rooster zijn de heren G. Heijn en drs J. de Vries aftredend als lid van die Raad. Voorgesteld wordt de heer drs J. de Vries, die herkiesbaar is, opnieuw te benoemen. De vergadering van houders van oprichtersaandelen heeft geen bindende voordracht als bedoeld in art. 16 lid 4 der statuten voor de vervulling van deze vacature ingediend, zodat uw vergadering vrij is in haar keuze. De heer G. Heijn is wegens het bereiken van de statutair bepaalde leeftijdsgrens niet herkiesbaar. Een voorstel tot voorziening in deze vacature zal u te zijner tijd bereiken. Mede op deze plaats willen wij gaarne uitdrukking geven aan onze gevoelens van erkentelijkheid voor het vele, dat de heer G. Heijn in het belang van de onderneming heeft tot stand gebracht. Aan de onderneming, die door zijn vader werd gesticht, is hij meer dan een halve eeuw verbonden geweest. Onder zijn dynamische leiding kwam de onderneming tot grote groei. Door zijn visie op de toekomst heeft hij in het verleden mede de grondslag gelegd voor de recente expansie van de onderneming. Wij zijn hem daarvoor zeer veel dank verschuldigd. Ook gedurende de tijd, dat de heer G. Heijn lid van de Raad van Commissarissen was, hebben wij kunnen profiteren van zijn grote ervaring en vakkennis. Het verheugt ons dan ook bijzonder, dat de heer G. Heijn zich bereid verklaard heeft de Raad van Commissarissen nog enige tijd als adviseur te dienen. Voor de door de vennootschap ingestelde studiebeurs bestond meer belangstelling. Het 'Comité van Keuze' hoopt dan ook een candidaat te kunnen voordragen voor de toekenning van de beurs. In het vorige jaarverslag hebben wij de verwachting uitgesproken, dat de zeer sterke relatieve groei van omzetten en netto winsten van de laatste jaren zich in de eerstkomende jaren niet in dezelfde mate zou voortzetten. Hoewel de uitkomsten over het boekjaar 1967 deze verwachting tot op zekere hoogte hebben bevestigd, kan toch nog van een zeer behoorlijke groei worden gesproken. De totale geldomzet aan derden (excl. PMC-omzet) steeg tot f 727.000.000 (vorig jaar f 610.000.000), een stijging derhalve van circa 19%. De netto winst over het boekjaar 1967 bedroeg f13.111.000 (vorig jaar f 10.037.000). De nettowinst in procenten van de omzet steeg tot 1,80% (vorig jaar 1,64%).

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 11