aan de algemene vergadering van aandeelhouders In de jongste algemene vergadering van aandeelhouders, ge houden op 21 juni 1966, is de heer Prof. Mr Dr G. M. Verrijn Stuart als president-commissaris der vennootschap afge treden. Als zodanig is hij opgevolgd door de heer Mr J. Meynen. In diezelfde vergadering werden tot commissarissen benoemd de heren Mr K. H. Gaarlandt te Assen en Mr H. N. Wakkie te Rotterdam. Volgens het door commissarissen opgemaakte rooster is thans aan de beurt van aftreden de heer J. W. de Vries, alsmede de heer Mr K. H. Gaarlandt, die door de vervulling van een tussen tijdse vacature reeds thans aftredend is. Beide heren hebben zich herkiesbaar gesteld. De vergadering van houders van oprichtersaandelen heeft geen bindende voordracht volgens artikel 16 lid 4 der statuten ingediend, zodat Uw vergadering vrij is in haar keuze. Voorgesteld wordt beide heren opnieuw te benoemen. Het ligt in ons voornemen nog dit jaar een statutenwijziging voor te stellen. Deze wijziging zal onder meer beogen het mogelijk te maken aandelen met een nominale waarde van f 20 uit te geven. Wij menen, dat daarmede de spreiding en verhandelbaarheid van onze aandelen bevorderd kunnen wor den. Overwogen wordt te zelfder tijd notering in eensgevend geld aan te vragen. In mei 1966 namen wij alle geplaatste aandelen in de Vlees- warenfabriek J. Meester N.V. te Wijhe over. In verband hier mede werden nominaal f 700.000 nieuwe aandelen in onze vennootschap ondershands geplaatst tegen een koers van 620%. Voor de door de vennootschap ingestelde studiebeurs bestond zeer weinig belangstelling. Het 'Comité van Keuze' heeft dan ook geen candidaat kunnen voordragen voor de toekenning van de beurs. Wij menen, dat dit gebrek aan belangstelling voor de beurs te wijten is aan het feit, dat in academische kringen nog te weinig begrip leeft voor het belang van de detailhandel. Wij zullen trachten dit begrip te stimuleren. In het vorige verslag spraken wij de verwachting uit, dat wij ook in 1966 een bevredigende procentuele omzetstijging zouden kunnen behalen en dat wij daardoor de te verwachten aanzienlijk hogere kosten zouden kunnen goedmaken. Zowel de omzet als de netto winst hebben onze verwachtingen overtroffen. Wij kunnen terugzien op een boekjaar met zeer bevredigende resultaten. De netto winst over 1966 is gestegen tot f 10.437.000 (vorig jaar f7.214.000). De totaal verkoop aan derden bedroeg f610.000.000 (vorig jaar f476.000.000), een stijging der halve van 28%. De geldomzetten van PMC-artikelen zijn hier bij niet medegerekend. De netto winst in procenten van de omzet bedroeg 1,71 (vorig jaar 1,51 5

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 7