vooruitzichten In het lopende boekjaar verwachten wij tenminste 15 super- marts en 5 zelfbedieningszaken te kunnen openen. In de restaurantsector werd inmiddels een wegrestaurant bij Amersfoort (Oud Leusden) overgenomen en zal een Wimpy in Heerlen worden geopend. Met de bouw van de wegrestau rants te Leiderdorp en Reeuwijk zal worden aangevangen. Wij verwachten ook voor 1967 een aanzienlijke omzetstijging in het detailbedrijf door opening van nieuwe vestigingen en door hogere omzetten in de bestaande filialen. In deze laatste zaken verwachten wij een kwantitatieve omzetstijging, die ge middeld procentueel lager zal zijn dan over de laatste jaren. De stijging van het prijs- en kostenpeil wordt voor het boek jaar 1967 lager geraamd dan die over voorgaande jaren. Toch zal de procentuele bruto winstmarge door onze scherpe prijs stelling verder dalen. Wij verwachten echter, dat de kwantita tieve stijging van de omzetten de hogere kosten en de lagere procentuele bruto winstmarge zal kunnen compenseren. Een aantal van de nieuwe zaken zal een aanlooptijd nodig hebben om tot de winst te kunnen bijdragen. Wij verwachten echter, dat deze periode betrekkelijk kort zal zijn. In de productie- en distributiesector zal een aantal uitbrei dingsinvesteringen noodzakelijk zijn, die aanvankelijk de rentabiliteit zullen drukken. Resumerend mogen wij stellen, dat wij de resultaten van het boekjaar 1967 met vertrouwen tegemoet zien. Wij verwachten, gezien de groei van het bedrijf, onvoorziene omstandigheden uiteraard voorbehouden, dat het netto winstbedrag zeker niet lager zal zijn dan dat over het zeer gunstige verstreken boek jaar 1966. omzet concern 23 totaal omzet omzet filialen detailbedrijf '57 '58 '59 '60 '61 '62 '63 '64 '65 '66

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 25