personeel De wijziging in onze organisatiestructuur aan het einde van 1965, waarvan wij in het verslag over 1965 melding maakten, heeft in de loop van het verslagjaar verder vorm gekregen. Onze verwachtingen daaromtrent zijn in het algemeen uitge komen. Het bleef moeilijk alle arbeidsplaatsen tijdig te be zetten, zodat veel extra prestaties in alle ondernemingsonder delen moesten worden geleverd. Opnieuw bleek onder onze medewerkers in alle geledingen het vermogen aanwezig mee te groeien met het bedrijf. De toegenomen behoefte aan leidinggevenden kon daardoor bijna geheel worden opgevangen door interne promotie. De omvangrijke kosten voor kadervorming, systematische trai ning en bedrijfsopleiding zijn verantwoord gebleken. Op deze weg is intensief voortgegaan. Zo kwam in het afge lopen jaar een intern systeem van leerboeken voor de filiaal sector - in het kader van een gedecentraliseerd opleidings patroon - tot stand, terwijl in de productiesector een vak opleidingssysteem volgens het leerlingenstelsel gereed kwam. Teneinde de studiezin bij ons personeel verder te stimuleren werd een studiebijdragenfonds ingesteld. De rentevergoeding op tegoeden bij het spaarfonds voor personeelsleden zal over 1966 circa 15% bedragen. Deze rente is afhankelijk van het dividend op de gewone aandelen en is dit jaar mede gebaseerd op de extra uitkering op de winst- delende klantenobligaties. Gaarne brengen wij onze medewerkers dank voor alles wat zij ook in dit jaar voor onze onderneming hebben gedaan. Hun per soonlijke inzet was zeer groot. Zij maakten het mede mogelijk de snelle groei te verwezenlijken. 18 personeelssterkte* concern per jaar ultimo 7000 6000 5000 4000 3000 2000 1000 aantal ♦exclusief part-timers welke minder dan 15 uur per week werken.

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 20