De initiale kosten van de nieuwe vestigingen waren in abso lute bedragen slechts weinig hoger dan in het voorgaande verslagjaar; hierdoor drukten deze procentueel minder op het resultaat. De afdeling Grootverbruik, die levert aan instellingen e.d., boekte een omzetstijging van circa 22%. Ons spaarsysteem, met daaraan verbonden de Premie-van-de- Maand Club, bleef de belangstelling van onze klanten be houden. De omzet in PMC-artikelen bereikte dit jaar een record-hoogte en was circa 40% hoger dan vorig jaar. Ook in het verslagjaar wist de PMC, indien wij alle kosten daaraan toerekenen, zijn eigen kosten geheel te dragen. Zoals reeds vroeger opgemerkt, werkt dit systeem niet prijsversluierend, doordat het niet gesubsidieerd wordt door een hogere prijs stelling van ons normale assortiment. De PMC-omzetten zijn niet opgenomen in de omzetcijfers van detailbedrijf en con cern. De investeringen in de verschillende sectoren waren in het verslagjaar hoog. Aanzienlijke bedragen werden besteed voor de aankoop van terreinen voor toekomstige vestigingen. Ook de bouw en inrichting van de nieuwe zaken vergden grote bedragen. In de verschillende productiebedrijven werd voortgegaan met vernieuwing van de bestaande installaties en met uitbreiding 10 van de capaciteit. De laatste jaren kon de capaciteit nog worden vergroot met gebruikmaking van de bestaande vloer oppervlakte. Thans is de grens van deze mogelijkheid bereikt. De komende jaren moeten aanzienlijke bedragen worden ge ïnvesteerd in nieuwbouwprojecten. In 1966 werd begonnen met een uitbreiding van de broodfabriek in Zwanenburg. Deze uitbreiding zal in 1967 gereedkomen. De productie van brood en banket zal dan geheel zijn gecentraliseerd. Verder zijn plannen ontwikkeld voor de uitbreiding van het gebouwencomplex van het productiebedrijf te Zaandam. In 1967 is een aanvang gemaakt met de uitbreiding van de chocoladefabriek. Dezelfde factoren spelen een rol bij de distributiecentra. Om streeks 1970 dienen wij de beschikking te hebben over een tweede distributiecentrum. Onderhandelingen zijn gaande over de aankoop van de benodigde terreinen. De vestigings plaats is vastgesteld in de naaste omgeving van Rotterdam. In een verdere toekomst zal de bouw van een derde distributie centrum noodzakelijk zijn. Dit zal in het oosten van het land gevestigd worden. Door het bestaande distributiecentrum intern te reorganiseren en uit te breiden verwachten wij voldoende capaciteit te ver krijgen om de tijd tot het gereedkomen van het tweede distri butiecentrum te kunnen overbruggen. De snelle groei van ons bedrijf maakt een sprongsgewijze ex- Kleur in het interieur van de Albert's Corner in het winkelcentrum te Heerlen

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 12