Het restaurantbedrijf werd in de nieuwe organisatie geïntegreerd, waardoor het meer dan voorheen gebruik kan maken van de staf- en hulpdiensten van het detailbedrijf. Een en ander is hand in hand gegaan met een aanpassing van de interne bedrijfsinformatie, waarbij de mogelijkheden verder zijn uitgediept om het bedrijfsgebeuren te sturen en de resultaten per verantwoordelijkheidsgebied te meten. Hoewel dit alles, gezien de relatief korte tijd, nog niet zijn definitieve vorm heeft gevonden, zijn vele van de beoogde voordelen reeds verwezenlijkt. De in alle geledingen aangetroffen bereidheid om veranderingen te aanvaarden en verbeteringen mogelijk te maken heeft de innerlijke kracht van ons bedrijf duidelijk onderstreept. De resultaten van ons systematisch opleidings- en vormingsprogramma waren positief. Het zal met het oog op de groei van de onderneming noodzakelijk blijven onze aandacht te concentreren op opleiding en vorming, niet alleen van het uitvoerend en lager leiding gevend personeel, maar ook van het middenkader. De onderneming kent reeds sinds 30 jaar een spaarfonds voor het personeel. Het fonds garandeert een rente van 3,9%. Boven deze rente wordt een toeslag gegeven, welke afhankelijk is van de hoogte van het dividend. Bij het voorgestelde dividend wordt een totale rente op de spaarsaldi gegeven van circa 13%. Op deze plaats brengen wij gaarne dank aan onze medewerkers voor de wijze, waarop zij ook dit jaar hun bijdrage aan de onderneming hebben gegeven. 18 PERSONEELSSTERKTE CONCERN PER JAAR ULTIMO 7000 6000 5000 4000 3000 2000 1000 AANTAL '56 '57 '58 '59 '60 '61 '62 '63 '64 '65

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 22